×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2014
Drukāt

Organizētās noziedzības apkarošanai esot nepieciešami 9,5 miljoni eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesībsargājošajām iestādēm organizētās noziedzības novēršanai un apkarošanai turpmākajiem diviem gadiem papildus nepieciešami 9 480 515 eiro, minēts Iekšlietu ministrijas sagatavotā un valdībai iesniegtā Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānā 2014.-2016.gadam.

Minētajā plānā nosaukti 27 rīcības virzieni, kā uzlabot tiesībsargājošo iestāžu darbu, lai apkarotu šo noziedzības segmentu.

Ministrija norāda, ka organizētā noziedzība ir viens no smagākajiem noziedzības veidiem, kas rada vislielāko apdraudējumu un ir tiešs drauds valsts drošībai un valsts tālākai ekonomiskai attīstībai. Ēnu ekonomikas paplašināšanās ir saistīta ar organizēto grupu noziedzīgo darbību, kuru sekmēšanai un īstenošanai kā viens no līdzekļiem tiek izmantota korupcija.

Eksperti uzskata, ka nepieciešams veikt organizētās noziedzības strukturālo analīzi, identificēt prioritārās organizētās noziedzības darbības jomas, pastāvīgi veikt likumsargu profesionālo apmācību un kvalifikācijas paaugstināšanu.

Tāpat vajagot izveidot pastāvīgu valsts tiesību aizsardzības iestāžu vadības darba grupu ar mērķi nodrošināt koordinētu starpinstitūciju sadarbību noziedzības novēršanā un apkarošanā.

Speciālisti uzskata, ka nepieciešams sagatavot priekšlikumus par vienota kredītiestāžu konta reģistru, no kura informāciju smeltos tiesību aizsardzības iestādes.

Plāns arī paredz attīstīt Valsts policijas sastāvā noziedzīgi iegūtu līdzekļu atguves dienestu, kas specializēsies šo līdzekļu izsekošanā un atgūšanā kriminālprocesos. Tāpat plānots izveidot vienotu, specializētu struktūrvienību kibernoziegumu apkarošanai Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes sastāvā.

Plānā arī minēta nepieciešamība veikt pētījumus par organizētās noziedzības, smago un sevišķi smago noziegumu izpausmēm Latvijā un attīstīt starptautisko sadarbību.

Eksperti uzskata, ka vajadzīgas ne tikai organizatoriskas izmaiņas, bet arī datortehnikas, biroja tehnikas un programmatūras atjaunošana izmeklēšanas iestāžu struktūrvienībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+