×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. augusts, 2013
Drukāt

“Osvalds” nepadodas

Sovvalniiks_42

Palēnām darbību atjaunojis pašmāju mūzikas festivāls “Osvalds” Baltinavā, kas šogad, 3. augustā, atkal aicinās ieklausīties Latvijas austrumpuses mākslinieku sniegumā. 


 

Lielāki un mazāki vasaras mūzikas festivāli Latvijā aug kā sēnes un nereti tikpat ātri nozūd no redzesloka. Baltinavas festivāls “Osvalds” pastāv kopš 1995. gada, izaudzis no neliela Balvu rajona muzikantu saieta, tad paplašinājies, kļūstot par lielāko muzikālās dzīves notikumu Latvijas austrumos. Krīzes laikā festivāls gan pārtrauca savu darbību, bet organizētāji teic: nu tas atkal ir ierindā.

“Varbūt nedaudz mazākā mērogā nekā pirms dažiem gadiem, tomēr joprojām gatavs sniegt brīnišķīgas emocijas augusta pirmās nedēļas nogalē,” saka producents Māris Lāpāns.

Šogad festivāls norisināsies uz trīs skatuvēm, kas piedāvās baudīt dažādus mūzikas stilus. Tradicionālā skatuve būs domāta šlāgermūzikas un popmūzikas cienītājiem.

“Šie mūzikas žanri ir visilgāk “Osvaldā” pastāvošie un tāpēc arī ieņem galveno vietu,” skaidro M. Lāpāns. Šogad uz tradicionālās skatuves uzstāsies ģitārists Gregs, LNT dziedošo ģimeņu šova dalībniece Laicānu ģimene, grupa “Muiža”, Rikardions, Nikolajs Puzikovs un Latgales grupa “Ginc un es”. Izskaņā grupa “Karburators” un grupas “Otto” solists J. Ķirsons. Programmas vadītājs “Latvijas radio 2” dīdžejs Dj Aivis.

Elektroniskās mūzikas skatuve šogad tiek pārcelta no tradicionālās norises vietas vecajā kolhoza šķūnī uz brīvdabas skatuvi. Viesa statusu uz skatuves šogad ieņems radiostacijas “European Hit Radio” dīdžejs Mārtiņš Kreilis. Jaunums šogad būs jaunās skatuves atdzimšana pēc piecu gadu pārtraukuma. Publikai tiks piedāvāta iespēja baudīt nedaudz alternatīvāku mūziku. Uz skatuves uzstāsies jaunā grupa no Balviem “Elektrolīts”, alternatīvā poproka apvienība “Neon Saturdays”, grupa “Double Blast Heroes”. Protams, netiks aizmirsta arī Latgales mūzika. To uz jaunās skatuves pārstāvēs grupas “Pēc lietus” un “Sovvaļnīks”. Vēl publikai varētu būt interesanta tikšanās ar Latvijas hiphopa zvaigzni Ozolu. Šeit konferansjē lomā iejutīsies “Borowa MC” līderis Aigars Runčis.

Festivāla producents arī vēsta, ka, rūpējoties par festivāla apmeklētāju labsajūtu, kā jau ierasts, tiks gādāts arī par praktiskām lietām – drošību, ērtībām un skaņas kvalitāti. Tāpat visi tiks aicināti izklaidēties ballītē, bet ekstrēmāku izjūtu cienītājiem tiks piedāvāta iespēja lidojumam ar katapultu 22 metru augstumā.

VARBŪT NODER

Laiks: 3. VIII 20.00 – 4.00.

Vieta – Baltinavas parks.

Biļetes: www.bilesuparadize.lv un Balvu kultūras un atpūtas centrā.

Cenas: Ls 3,50 un 5.00.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+