×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Izlasi visu rakstu. Padomju propagandas sekotāji. Portāla veidotājs atbild anonīmi (21)

Pirms četriem gadiem iespējamais portāla "Informācijas aģentūra" veidotājs Ivars Prūsis viesojās "Latvijas Avīzes" redakcijā kā bijušā Lībijas līdera nelaiķa Muamara Kadafi "Zaļās grāmatas" latviešu tulkojuma izdevējs. Foto - Timurs SubhankulovsPirms četriem gadiem iespējamais portāla "Informācijas aģentūra" veidotājs Ivars Prūsis viesojās "Latvijas Avīzes" redakcijā kā bijušā Lībijas līdera nelaiķa Muamara Kadafi "Zaļās grāmatas" latviešu tulkojuma izdevējs. Foto - Timurs Subhankulovs

Staļins ir bijis labs un talantīgs vadītājs, bet uz viņa kapa sagāzti nomelnojoši meli. Padomju Savienība bija vishumānākā un kristīgākā valsts pasaulē, pēc kuras sabrukšanas bijušajās republikās dzīve gājusi tikai uz leju. Mūsdienu Latvija ir kolonizēta pseidovalstele, ko savām vajadzībām izmanto NATO un amerikāņu okupanti – pedofili. Šīs atskārsmes nav no kāda Kremlim pietuvināta propagandas medija. Tas pat nav Aleksandra Giļmana vai viņa domubiedru kārtējais garadarbs. Šādas tēzes Latvijas interneta telpā skaidrā latviešu valodā brīvi izplata paši latvieši, liekot kārtējo reizi uzdot jautājumu par vārda brīvības robežām.

Jau piecus gadus Latvijas interneta telpā darbojas portāls ar ambiciozu nosaukumu “Informācijas aģentūra”. Tā mērķis esot veicināt “maksimāli lielāka cilvēku skaita izraušanos no maldinošās, ačgārnās, melīgās un cilvēcību iznīcinošās ilūziju pasaules, ko uzbur dažādas māņu mācības un ko visplašākajos apmēros tiražē plašsaziņas līdzekļi”. Anonīmie portāla veidotāji uzbur paši savu pasaules ilūziju, kas gan vairāk balstīta nevis faktos, bet gan pieņēmumos, vispārinājumos un sazvērestību teorijās. Oriģinālrakstu tur maz – lielākoties pārtulkoti teksti no dažādiem krievu portāliem.

Portāla veidotāji nenoliedz, ka izmantoti Krievijas propagandas materiāli, bet nesaskata tur neko īpaši ļaunu. Viņuprāt, bijušā VDK priekšnieka Jurija Andropova radītajā propagandas virzienā “ir vismaz 85% taisnības” un tāpat arī mūsdienu Krievijas propagandā. “IA” rakstos padomju režīma attaisnošana balstīta pieņēmumā, ka cilvēku vairākums ir stulbi, neattīstīti un brīvas izvēles apstākļos izvēlēsies sev vai sabiedrībai kaitīgāko rīcības formu, tādēļ PSRS rīkojusies prātīgi, ierobežojot izvēles brīvību. Portāla autori nekautrējas izmantot arī klajus izdomājumus (piemēram – par Latvijas pievienošanos PSRS esot noticis referendums).

Noslēpumainais autors

Pirms četriem gadiem iespējamais portāla “Informācijas aģentūra” veidotājs Ivars Prūsis viesojās “Latvijas Avīzes” redakcijā kā bijušā Lībijas līdera nelaiķa Muamara Kadafi “Zaļās grāmatas” latviešu tulkojuma izdevējs. Foto – Timurs Subhankulovs

Portāla aprakstā minēts, ka to veidojot domubiedru grupa, taču šīs komandas vārdus un uzvārdus portāla pārstāvji atsakās nosaukt. Pēc “LA” rīcībā esošas informācijas, lapas vienīgais un galvenais veidotājs ir kāds Ivars Prūsis. Atšķirībā no uzskatos līdzīga “Kremļa taurētāja” Eināra Graudiņa, kurš labprāt uzstājas medijos, uzdodoties te par politologu, te ekonomistu, te EDSO novērotāju, Prūsis saglabā noslēpumainību un izvairās no publiskas komunikācijas. Sociālajā tīklā “youtube.com” gan atrodamas pāris viņa lekcijas, kur autors uzstājas Latvijas Ekonomistu asociācijas konferencē, slavinot sociālismu un pielīdzinot kapitālismu fašismam.

Pēc internetā atrodamas informācijas, I. Prūsis dzimis 1978. gadā Alūksnē, beidzis Ogres ģimnāziju, Rīgas Tehnisko koledžu (telekomunikāciju inženieris) un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti (vadības zinību bakalaurs). Vairāk nekā 15 gadus nostrādājis uzņēmumā “Lattelecom”. Pēc neoficiālas informācijas, viņš savulaik darbojies Latvijas Nacionālistu klubā (pirms tam “Klubs 415”), bet šo organizāciju līderis Jānis Sils to noliedz: “Ivars Prūsis nekad nav bijis kluba biedrs, bet apmeklēja atsevišķus mūsu pasākumus. Tas bija pirms daudziem gadiem, kad izdevām laikrakstu “Latviešu Patriots”. Tolaik ap mums pulcējās daudz cilvēku, par kuru motivāciju un patiesajiem iemesliem grūti spriest. Esmu redzējis viņa tagadējos ierakstus internetā, un tie man kategoriski nav pieņemami.”

Sapņo par Strelkovu Latvijā

I. Prūsis ar savām prokrieviskajām atklāsmēm dalās arī citos interneta resursos. Portālā, “imhoclub.lv” viņš slavina Ukrainas “zaļo cilvēciņu” bijušo līderi Igoru Girkinu jeb Strelkovu, kurš, viņaprāt, ir īsts mūslaiku varonis. “Ja Latvijā atrastos kaut vai viens Strelkovs ar nelielu grupiņu, tad mēs, visdrīzāk, dzīvotu pavisam citā Latvijā…” raksta I. Prūsis. Interneta blogā ­politologija2.wordpress.com viņš lielākoties gāna ASV agresīvo ārpolitiku, vienlaikus slavinot Krieviju un Ķīnu. Portālā “pietiek.com” publicējis komentārus par Ukrainas notikumiem (viņaprāt, Maidana nemierus organizējuši amerikāņu slepenie dienesti, bet Krievijas rīcība Krimā bijusi leģitīma pašaizsargāšanās). Rakstīšana viņu acīmredzami aizrauj, jo teksti ir gari. Pirms četriem gadiem I. Prūsis sniedzis interviju arī “Latvijas Avīzei” kā bijušā Lībijas līdera nelaiķa Muamara Kadafi “Zaļās grāmatas” latviešu tulkojuma izdevējs. Viņš tulkojis un izdevis arī ķīniešu karavadoņa un stratēģa Suna Dzi darbu “Kara māksla”.

Drošībnieki novēro, bet neiejaucas

Kā informēja avoti drošības dienestos – šis un citi līdzīgi interneta resursi tiekot paturēti redzeslokā. ­Tomēr drošības dienesti neatklāj, vai “IA” veidotājs par savu prokrievisko publicistiku saņem kādu atalgojumu. Tādēļ nav īsti skaidrs, vai viņu varētu saukt par vienu no “Kremļa troļļiem”, kuri Krievijas politiku atbalstošos komentārus internetā raksta par maksu. Nevar izslēgt, ka autors patiešām rīkojas pārliecības vārdā. Tāpat arī nav oficiālas informācijas par to, cik daudz apmeklētāju un sekotāju ir viņa veidotajiem interneta resursiem.

“Izskatās pēc vientuļa, margināla grafomāna plosīšanās,” portāla “Informācijas aģentūra” ierakstus vērtē komunikāciju zinātņu doktors Mārtiņš Kaprāns. “Nedomāju, ka viņš ar saviem mazzināmajiem blogiem, anonīmiem rakstiem un zemu uzticamības pakāpi spētu uzrunāt plašas masas vai radīt bīstamas pārmaiņas sabiedrības noskaņojumā.” Vienlaikus gan komunikācijas pētnieks atzina, ka šādi portāli var piesaistīt arī tādus cilvēkus, kuri aprakstītās radikālās idejas var mēģināt īstenot dzīvē un no rakstīšanas pāries pie rīcības, tostarp vardarbības. Tādēļ drošības dienestiem šādu portālu aktivitātes vajadzētu uzmanīt.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) pēc iepazīšanās ar portāla saturu atzina, ka būtu nepieciešama padziļināta analīze, lai pārliecinātos, vai nav pārkāptas likuma normas par naida kurināšanu, Satversmē noteikto valsts pamatu apdraudēšanu un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu. “Jebkura informācija, kas nonāk publiskajā telpā, ir jāvērtē, vai tā atbilst likumu normām. Drošības dienesti to arī dara. Sarežģītāks ir jautājums par robežu, pēc kuras pārkāpšanas varētu aizliegt izpausties, jo preses un vārda brīvība arī ir tikpat aizsargājama. Diemžēl šīs demokrātiskās brīvības cenšas izmantot arī cilvēki, kuri mūsu valstij nevēl labu,” teica Āboltiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Es jau pāris gadus sekoju portālā rakstītajam, jo tas ir vienīgais šādas kvalītātes informācijas avots par aktuāliem tematiem latviešu valodā.
  Pateicoties portālā publicētajām atsaucēm, grāmatu sarakstiem esmu izlasījis arī dažas reālas grāmatas, nerunājot par internetā atrodamo informāciju.
  Autoriem (-am) liels paldies par ieguldīto darbu.

  P.S. LA manuprāt arī nav slikts izdevums, taču šoreiz manuprāt ir rīkojies vnk nekorekti apvainojot un izsakot apgalvojumus. S.Āboltiņas viedokļa noskaidrošana līdzinās pērtiķa viedokļa noskaidrošanai cirka priekšnesumā, un to visi apzinās :)))
  Starp citu, man liekas apstāklis vien, ka Latvija neatkarības gados ir pazaudējusi desmit reizes vairāk iedzīvotāju nekā padomju izsūtīšanās ir atbilde uz jebkuriem debilismiem par sliktajiem padomju laikiem un brīnišķīgo šodienu…

 2. Par Kadafi un pidARIEM Prūsis apsveicams, bet par staļinismu smagi pelnījis pa purnu.

 3. LA nodarbojas ar mutes aizbāšanu tiem,kas nav apmierināti ar valsts nozagšanu? Kur raksti par to,ka mēs stājāmies NATO,lai dzīvotu mierīgu dzīvi,bet tā vietā saņemam ikdienas histēriju par tuvo karu ar Krieviju?
  Vai mēs tāpēc stājāmies ES,lai zaudētu savu neatkarību un kāpēc jūs,gudrīši neteicāt tautai atklātā tekstā,ka iestājoties mums nebūs vairs savas valsts? Tad,lūk-tieši jūs esat pie lielas vainas,ka esam tādā *irsā,jo jūs pratāt aptaurēt nedomājošo publiku.
  Vai es ko pateicu nepareizi?

 4. Cilvēkam ir kautkādas psihiska rakstura problēmas, ja tiešām pavada savu brīvo laiku slavinot padomju okupantus.

 5. Arturs Nagliņš 16. septembris, 2016 18:34
  Atbildēt

  Ivars Prūsis ir Latvijā konsekventākais cīnītājs pret latviešu pederastiem un latviešu vislielāko nelietību – bērnu tirgošanu, kam latviešu lopi ir izveidojuši Juvenālo Astoņkāji. Par to ši latviešu šovinistu avīze klusē. Tas liecina, ka riebīgo uzbrukumu Ivaram ir noorganizējuši cilvēces atkritumi – latviešu pederasti.

  Tiešām – un stalina, psrs “pardīzes”-zonas sludināšna arī ceļ šo latviešu cīnītāju olimpā?

  • Latviešu viepļiem pederasti ir cieņā tāpēc, ka latvieši ir ļoti neattīstīta tauta-eiropā viena no neattīstītākajām tautām – visur pēdējā vietā šie lopi ir statistikā, slaveni ar savu zagšanu un stulbumu. Latviešu mežoņi nevar novērtēt pareizi ne sociālismu, ne kapitālismu, ne feodālismu. Tikai latviešu viepļi var nesaprast, kas priekš cilvēkiem ir sociālisms. Latvieši nav saglabājami uz Zemes. To vācieši jau sen saprata.

 6. Nu,šis ebreju tautas skatienam lidzīgais tips ir jau pašos sākumā iefiltrējies nacionāļos, lai varētu vēlāk pamatīgāk nodot tos un citus patriotus. Kas gan ir citi nelieši-nodevēji no šī atkrituma bandas?

 7. Autor..ir pants ar kuru var tevi novertet 150.pants. Sociālā naida un nesaticības izraisīšana
  (1) Par darbību, kas vērsta uz naida vai nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas dzimuma, vecuma, invaliditātes vai jebkuru citu pazīmju dēļ, ja ar to radīts būtisks kaitējums, —
  soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
  (2) Par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi valsts amatpersona vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgs darbinieks, vai personu grupa vai ja tas izdarīts, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
  (3) Par šā panta pirmajā daļā paredzēto darbību, ja tā saistīta ar vardarbību vai draudiem vai ja to izdarījusi organizēta grupa, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
  (25.09.2014. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 29.10.2014.)

 8. Arturs Priedītis Facebookā: “Latvijas Avīze” ievietojusi denuncējošu rakstu par Ivaru Prūsi. Viņš tiek apvainots sociālisma, padomju valsts, Krievijas propagandēšanā, kam it kā esot veltīts viņa saits “Informācijas aģentūra”. Raksta autors atsaucās uz dažādu “ekspertu” viedokli drošības jautājumos. Viņi esot iepazinušies ar saita saturu. Šī “iepazīšanās” atklāj raksta nelietīgo mērķi. Rakstā ir noklusēta Ivara vēršanās pret latviešu pederastiem un latviešu vislielāko noziegumu – bērnu tirdzniecību, izveidojot Juvenālo Astoņkāji. Ivars Latvijā visneatlaidīgāk vēršās pret minētajiem šausmīgajiem noziegumiem. Taču žurnālisti, “eksperti” ar Sarkanmataino Tumsonību priekšgalā par to klusē. Par Ivara darbību vajadzētu priecāties. Bet tas nenotiek. Valda klusums. Tas liecina par latviešu kārtējo zemisko izdarību, kuras galvenie iniciatori šoreiz ir latviešu žurnālistikas izdzimteņi.

 9. Ivars Prūsis ir Latvijā konsekventākais cīnītājs pret latviešu pederastiem un latviešu vislielāko nelietību – bērnu tirgošanu, kam latviešu lopi ir izveidojuši Juvenālo Astoņkāji. Par to ši latviešu šovinistu avīze klusē. Tas liecina, ka riebīgo uzbrukumu Ivaram ir noorganizējuši cilvēces atkritumi – latviešu pederasti.

 10. Nu bet katram taču redzams, ka deputātu, amatpersonu utml darboņu rezutātā Latvija izput, jau Liepājas metalurga maksātnespēja, ierobežos iedzīvotāju iespēju rīkoties ar savu naudu, suņus jau čipē, veselības jomā – totāls krahs, tautu aplaupa visur, kas mums atlicis! N.Muižnieks liek pievienoties Stambulas konvencijai, kura aizsargā deģenerātus, Latvijā ieved melnīšus, bet izdzen pamattautu. Kas notiek! Man nevajag zināt raksta autoru, bet es izlasu rakstu un saprotu, kāds ir autors. Vārdu jau vajag, lai izlietu samazgas pār konkrētu personu.

  • Sveiki man tik taada neliela piebilde par so visu —– neviens no jums nezina kaa iisteniibaa bija ir un buusss ,viss ir tiiraa dirs…… Te neko iisti nevar zinaat taapat kaa ar DINAMO.PS (SORRY PA GARUMZIIMEEM NAV MAN IISTAAS KLAVIATUURAS!!!!!)

 11. Этакий пиратский, в стиле Джека Воробья, наскок автора на данный сайт, на мой взгляд полностью провалился. Я вот о таком сайте до сего дня ничего не знал совсем. А теперь узнал и зашёл посмотреть. По оформлению сайт очень даже неплох, содержание тоже достаточно интересно. Мне вот материал про Фиделя Кастро понравился. А какие фотки красноречивые приведены, на 5 с+! И за гимн отдельное спасибо. Прямые ссылки на переводы книг заслуживают отдельного внимания. У ребят, несмотря на их политические заскоки, получился очень неплохой сайт, весьма и весьма неудобный для современной политической элиты, особенно из-за большого количества прямых ссылок на первоисточники.

 12. Tā padomijas slavināšana tomēr norāda, ka nav pilns rublis(ja vien šis viss nav
  specdienestu provokācija).

 13. Skaidrs ir tikai viens, tā Latvijas valsts demokrātijas virums ir tik stipri piededzis, ka galīgi nav baudāms. Bet tālāka rīcības taciņa cērtama bez zināšanām kā īsti to darīt. Tikai tādēļ rodas šāda veida raksti. Tāds arī ir faktiski: ”Tēva māja aizdegusies! Vai jāraksta jauna Satversme, prāto Egils Līcītis ” Pēc būtības vajag strauji ko mainīt vai rīkoties. No valdības vīreļiem iespējams sagaidīt tikai kādu papildus nodokli vai soda mēru. To ka Latvija tiek kolonizēta, tas nozīmē ka viss atrodas ārzemnieku rokās, tur mikroskopu vairs nevajag. Tās ir veikalu ķēdes, bankas, zemes un meža resursi. Jāsāk gandrīz vai prasīt, cik tās Latvijas valsts vēl palicis pašu vietējo rokās. Mūsu valdības vīreļi maz ko domā par vietējo iedzīvotāju. Drīzāk viņiem valsts ir tikai sile, kas nodrošina viņu, radu un draugu vajadzību apmierināšanu. Kādreiz sapņojām par tiesisku valsti. Paanilizējam daudzus tiesnešu lēmumus, tiesu izpildītāju darbošanos, notāru atbildību par sastrādāto. Tiesiskai valstij pat tuvu nestāvam. Tāda situācija jāvērtē kā traģiska.

 14. Viens riktigs nesaprašs Atbildēt

  Es ir dumjš un nesaprašs- ja kāc ir guders, pasak man, vai šis portals, kas rdīc, jau pac par sev nav pārkāpums pār Likum? Koe?
  A ko tas , kā viņ tur sauc,tas-e…G……, piesprieds Āboltiņ kundzei ?ka viņ bijs…Fui, to es neteikš…bet, ja tā, tad viņ nevar redzet un sajust to vain….Nu nevar gan

 15. Kā Staļina upuru pēcteči nav vēl sadevuši Prūsim pa purnu ? Lai gan – tas ir tikai laika jautājums…

Draugiem Facebook Twitter Google+