Pasaulē
Citur

Pakistāna atvērusi savu gaisa telpu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Pakistāna pirmdien atcēlusi visus ierobežojumus lidojumiem tās gaisa telpā, kas tika noteikti, saasinoties attiecībām ar kaimiņvalsti Indiju, paziņojušas varasiestādes.

Pakistāna savu gaisa telpu slēdza trešdien pēc paziņojuma, ka tā notriekusi divas Indijas kara lidmašīnas un sagūstījusi vienu pilotu.

Islamabada piektdien pilotu atdeva atpakaļ Indijai.

Indija savukārt pavēstīja, ka tā trešdien notriekusi Pakistānas iznīcinātāju, kas nogāzies Pakistānas robežas pusē, un zaudējusi vienu savu lidmašīnu.

Indija apgalvoja, ka tās uzlidojumos nogalināti 350 kaujinieki, bet Pakistāna skaidroja, ka Indijas reaktīvās lidmašīnas esot apšaudījušas kalnus un nevienu neesot nogalinājušas.

Indija paziņoja, ka uzlidojums bijis vērsts pret Pakistānā bāzēto kaujinieku grupējumu, kas uzņēmies atbildību par 14.februāra teroraktu Kašmiras Indijas daļā, kurā tika nogalināti vairāk nekā 40 Indijas paramilitāro formējumu karavīru.

“Visas lidostas Pakistānā darbojas un gaisa telpa ir atvērta,” ziņoja Civilās aviācijas pārvalde (CAA).

Gaisa telpas slēgšana izjauca satiksmi aviomaršrutos starp Eiropu un Dienvidāziju, kā arī apgrūtināja Pakistānā Nangaparbata kalnā pazudušo britu un itāļu alpīnistu meklēšanu. No abiem alpīnistiem pēdējo reizi ziņas tika saņemtas 24.februārī. Nedēļas nogalē viņu meklēšanu neiespējamu padarīja arī sliktie laikapstākļi.

Saasinoties attiecībām ar Indiju, pagājušajā nedēļā tika slēgta arī vilcienu satiksme ar Indiju, kas tagad arī atjaunota, vēstīja Pakistānas valsts dzelzceļa amatpersonas.

Saistītie raksti

Kopš Indija un Pakistāna 1947.gadā ieguva neatkarību no Lielbritānijas, Kašmira ir sadalīta starp abām valstīm, taču tās abas pretendē uz pilnīgu suverenitāti pār visu reģionu.

Kopš 1989.gada pret Indijas spēkiem reģionā cīnās aptuveni desmit separātistu grupējumi, kas vēlas panākt teritorijas neatkarību vai apvienošanos ar Pakistānu.

LA.lv