×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Merkeles un Olanda paustās cerības panākt mieru Ukrainā neattaisnojas (19)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pagājušajā nedēļā Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka viņiem ir “cerības”, ka Minskas sarunu maratonā panāktā vienošanās par uguns pārtraukšanu varētu būt priekšnoteikums turpmāka miera plāna izstrādei, bet šonedēļ šīs cerības izplēnēja līdz ar Krievijas atbalstīto teroristu bandu Debaļceves pilsētas intensīvu apšaudīšanu. Teroristu grupas ir pārkāpušas Minskā panāktos pamiera noteikumus, un Ukrainas armijas karavīri ir pametuši stratēģiski svarīgo pilsētu. Teroristu uzbrukumus Debaļcevei nosodījušas virkne rietumvalstu amatpersonu, un Ukrainas prezidents Petro Porošenko lūdzis Eiropas Savienību un ANO ievest Ukrainā miera uzturētājus.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Tu laikam to pirkstu biji iebāzis pats savā pakaļā, ja jau tik labi pārzini detaļas. Bet anatomijas zināšanas vēl nenozīmē kara un dialoga vešanas zināšanas. Tur tev patiešām lieli robi saprašanā.

 2. Kā var vest saturīgas sarunas , ja ir aplenkums dziļi vienas puses teritorijā, ko noliedz aplenktā puse . Tas atgādināja pamatīgu proktologa pirkstu vienas puses pakaļā. Pirksts šobrīd ir izvilkts, likvidēts, taisnās zarnas kairinājums oponentam ir beidzies un tagad abas puses mierīgi bez liekām kustībām var atvilkt smagos ieročus , un veikt citas darbības pamiera iestāšanās realizācijai.

 3. Ja kuram vēl nepielec, tad Debeļceva bija KLASISKS PIEMĒRS šādai “absurdai” dialoga vešanai tikai šīs dialoga politikas dēļ, kad pilsēta tika ieņemta tieši pateicoties tam, ka separātisti nepiekrita pamieram, bet viņus piespieda to parakstīt! Tad viņi vienkārši izmantoja šo mākslīgi uz papīra radīto “pamieru” savā labā, jo arī Putins viņus atbalstīja. Dialogu var vest tad, ja abas puses tajā ir ieinteresētas un abas puses ievēro vai arī viņas reāli PIESPIEŽ IEVēROT šos pamiera noteikumus. Pretējā gadījumā tā ir tikai DIALOGA VEŠANAS IMITāCIJA, kurā viena puse pamieru ievēro un kļūst zaudētāja, kamēr otra puse to regulāri pārkāpj un tā gūst sev militārus panākumus. Tā tas bija pagājušā gada septembrī un tā tas bija šī gada februarī. Rietumi tā arī nav sapratuši, ka šajā situācijā spēku var apturēt tikai ar spēku un tikai tad uz paritātes principiem var turpināt dialogu, lai atrisinātu šo problēmu.

 4. Juris 21. februāris, 2015 11:19 Atbildēt

  Skaidrs, ka Ukrainas notikumos nav adekvātas rīcības no ES puses. Un tieši no politiķu un ekspertu puses. Kāda ir ES politiķu rīcība: tā ir SANKCIJU politika pret Krieviju, cerībā, ka Putins piekāpsies. Bet viņš to nedara un nedarīs. Tam ir jāseko nākošajam solim: ir jāturpina vest sarunas ar Krieviju, bet paralēli tām UKRAINAI ir jāpiegādā IEROČI, lai tā varētu sevi aizstāvēt. Jo to jau visu laiku dara Krievija, piegādājot modernu bruņojumu separātistiem. Un te ES un arī Latvijas politiķi pieļauj GALVENO KĻŪDU: viņi paziņo: sarunas un jaunas sankcijas – JĀ, bet ieroču piegādes – NĒ, tā apzināti militāri novājinot Ukrainas valsti. Ja tas tā turpināsies, tad Putins neizbēgami būs vinnētājs. Arī
  Latvijas politiķi dzīvo vakardienā un kļūdainā realitātē: visu laiku uzsverot, ka tikai ar dialogu var atrisināt šo problēmu, aizmirstot, ka dialogs nav panaceja un ka arī dialogam ir robežas, aiz kuras tas vienkārši nav efektīvs.
  Ernis Purnis 20. februāris, 2015 23:25 Atbildēt

  Eiropa rīkojas tikpat nodevīgi, kā 30 gadu beigās izdabājot hitleram un staļinam, kuras drausmīgos rezultātus visi zinām!
  Nedot ieročus Ukrainai, kas smagi aizstāvas pret visiem zinamo krievu agresoru un ir izpildījusi kodolatbruņojuma noteikumus ir NODEVĪBA no to parakstījušo valstu puses!

 5. pilnigas mulkibas : ukru slaveniem varoniem seperatisti traucejot savakt liku kaudzes….

 6. Skaidrs, ka Ukrainas notikumos nav adekvātas rīcības no ES puses. Un tieši no politiķu un ekspertu puses. Kāda ir ES politiķu rīcība: tā ir SANKCIJU politika pret Krieviju, cerībā, ka Putins piekāpsies. Bet viņš to nedara un nedarīs. Tam ir jāseko nākošajam solim: ir jāturpina vest sarunas ar Krieviju, bet paralēli tām UKRAINAI ir jāpiegādā IEROČI, lai tā varētu sevi aizstāvēt. Jo to jau visu laiku dara Krievija, piegādājot modernu bruņojumu separātistiem. Un te ES un arī Latvijas politiķi pieļauj GALVENO KĻŪDU: viņi paziņo: sarunas un jaunas sankcijas – JĀ, bet ieroču piegādes – NĒ, tā apzināti militāri novājinot Ukrainas valsti. Ja tas tā turpināsies, tad Putins neizbēgami būs vinnētājs. Arī
  Latvijas politiķi dzīvo vakardienā un kļūdainā realitātē: visu laiku uzsverot, ka tikai ar dialogu var atrisināt šo problēmu, aizmirstot, ka dialogs nav panaceja un ka arī dialogam ir robežas, aiz kuras tas vienkārši nav efektīvs.

 7. Eiropa rīkojas tikpat nodevīgi, kā 30 gadu beigās izdabājot hitleram un staļinam, kuras drausmīgos rezultātus visi zinām!
  Nedot ieročus Ukrainai, kas smagi aizstāvas pret visiem zinamo krievu agresoru un ir izpildījusi kodolatbruņojuma noteikumus ir NODEVĪBA no to parakstījušo valstu puses!

 8. Dr.gebelss>Jānītim (autoram) Atbildēt

  Velti tā sapriecājies! Ne tev spriest, tev vēl mātes piens aiz lūpām, puika! Un vairāk klausies, ko lielie runā.

 9. VAJAG SAUKT LIETAS ĪSTAJĀ VĀRDĀ, UKRAINĀ NAV NEKĀDA KRĪZE, BET ĪSTS KARŠ, NEPIETEIKTS KRIEVIJAS KARŠ PRET NEATKARĪGU VALSTI BEZ MAZĀKĀ IEMESLA.

 10. malači krievi,ne par velti Putins teica ka Ukrainai ieroči jau sen tiekot piegādāti, tur neesot nekādu pārsteigumu un vēl piebilda, ka varot sūtīt kādus gribot ieročus,rezultāts būšot tieši tāds pats kā pašlaik.Vienkārši vairāk būs noslaktēto bet pārējais viss būšot tas pats.

 11. ĶĒKŠA IEDOMĀJAS BŪT LĪDZVĒRTĪGA SARUNU PARTNERE VECAM KARAVĪRAM!

 12. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Nevēlos rotāties ar gaišreģa lauru vainagu, taču varu jau šodien ar 100% pārliecību pavēstīt visai pasaulei, ka arī visas nākošās sarunas un vienošanās NETIKS ievērotas! Krievija vispār un konkrēti Putins nekad nav spēlējuši godīgu spēli. Nezinu un neizprotu Eiropas lielvaru nostāju! Vai tiešām birģeri ir tā pārēdušies, ka aiz desu kalniem un krievu gāzes rorēm neredz citu tautu traģēdiju?

  • Turi muti, ute! Ko tu zini no lielo onkuļu spelēm? Un ko tu vispār zini, kas ir ASV un kas Krievija? Atradies gudrinieks! Vai maz zini, cik valstīs valsts apvērsumus taisījuši un karus veduši amerikāņi??? Tagad nu miera balodīšus atradis! Stulbumam nav robežu, vai ne???

   • Tieši to pašu var teikt par Krieviju, taču ar vienu atrunu, ASV cenšas ielikt sev draudzīgus režīmus, bet Krievija okupē un anektē iekarotās zemes. Tāpēc Krievija vienmēr ir lielāka cūka un maita kopa ar savas valsts pilsoņiem, kas ir tieši atbildīgi par savas valdības rīcību.

 13. No raksta redzams, ka Putins vienkārši ņirgājas par Merkeli un citiem Eiropas valstu vadītājiem, jo ir pārliecinājies, ka viņi tālāk par runāšanu un nosodīšanu nav spējīgi iet (“sāpīgi zaudēt vakardienas ogļračiem un traktoristiem!”). Bet šo valstu politiķi tikai rīko neskaitāmas sanāksmes un tikai “runā un nosoda, nosoda un runā”, zīlējot kafijas biezumos, kāda būs Kremļa tālākā darbība, tā imitējot darbību, bet reālas rīcības kā nav, tā nav. Jautājums tikai – cik ilgi?

 14. Merkele ar Olandu tikai izdarīja lāča pakalpojumu Ukrainai. Šīs Minskas pļāpāšanas rezultatā ukraiņi bija spiesti atstāt Debeļcevi, jo teroristi pamieru izmantoja, lai šo pilsētu ieņemtu. Ja Merkele nebūtu aizskrējusi uz ASV pie Obamas, tad ukraiņiem jau šodien būtu ieroči, ar ko aizstāvēt savu valsti. Eiropas politiķi dzīvo vakardienā un domā, ka visu var atrisināt ar parunāšanu, kamēr Ukrainā turpinās karš.

 15. V i e n t i e š i !!

 16. CERĪBAS??? KĀDAS CERĪBAS??? JAUKA EKSKURSIJA UZ MASKAVU UN MINSKU!!! KĀPĒC NEBRAUKT UN NEIMITĒT”AKTĪVU DARBOŠANOS”??? Toties nokārtoja savus jautājumus… Nauda pāri visam IR NOTEICOŠAIS FAKTORS, jo Francija pārdošot Mistral kuģus, izlasīju 13.februāra laikrakstā. KĀPĒC NETICĒT? UKRAINA IR VIENA, tas gan ir nenoliedzams fakts…

Draugiem Facebook Twitter Google+