Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
8. janvāris, 2016
Drukāt

Par aizliegtu vienošanos soda datortehnikas tirgotājus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Konkurences padome (KP) par karteļa vienošanos publiskā iepirkumā piemērojusi 11 573 eiro lielu sodu datortehnikas tirgotājiem SIA “Expert Digital” un SIA “SIA Hannu Digital”.

Abu sodīto uzņēmumu piedāvājumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) planšetdatoru un portatīvo datoru iepirkumam bija vizuāli līdzīgi un tos bija parakstījusi viena un tā pati persona – vienlaicīgi viena uzņēmuma valdes loceklis un otra prokūrists. Apmainoties ar komercinformāciju par savu plānoto dalību iepirkumā, uzņēmumi padarīja neiespējamu patiesu konkurenci un maldināja iepircēju.

Izmeklēšanas gaitā abi uzņēmumi sadarbojās ar KP un atzina, ka to piedāvājumi KNAB iepirkumam ir bijuši savstarpēji saskaņoti.

SIA “SIA Hannu Digital” izmantoja iecietības programmas sniegtās iespējas jau pēc lietas ierosināšanas atzīt savu atbildību pārkāpumā un informēt KP par to, kā aizliegtā vienošanās tika īstenota. Attiecīgi uzņēmumam aprēķinātais naudas sods tika samazināts par 40%, kā arī tam netiks uz gadu liegta iespēja piedalīties publiskos iepirkumos.

SIA “Expert Digital” kā pārkāpuma iniciatore nevarēja pretendēt uz dalību iecietības programmā, tomēr arī šim uzņēmumam tika piemērots naudas soda samazinājums 10% apmērā. KP par atbildību mīkstinošu apstākli atzina uzņēmuma sadarbību ar izmeklētājiem, vaļsirdīgi atklājot pārkāpuma faktiskos apstākļus.

“Plānus attiecībā uz dalību iepirkumā uzņēmums drīkst atklāt savam konkurentam vienīgi tad, ja abi iesniedz kopīgu piedāvājumu. Savukārt, ja ar šādiem plāniem apmainās uzņēmumi, kas iepirkumā piedalās neatkarīgi, pasūtītājs tiek maldināts, jo no šiem pretendentiem nesaņem patiesi konkurējošus un attiecīgi reālai tirgus situācijai atbilstošus piedāvājumus, skaidro KP Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite-Antoņenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kā ir ar lauksaimniecības tehnikas tirgotājiem…

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+