Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. septembris, 2013
Drukāt

Par atmodas laiku uzņemta filma “Uzturiet debesis spēkā…”

Ivans

Autorkolektīvs, kurā ir Edvīns Inkēns, Jānis Gavars, Viktors Avotiņš, Normunds Beļskis, Artūrs Snips un Ilgonis Linde, uzņēmis dokumentālo filmu „Uzturiet debesis spēkā…”, kas pirmizrādi piedzīvos ceturtdien, 26.septembrī, Saeimas namā, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

 

Filmas sižeta pamatā ir atskats uz Latvijas atmodas vēsturi. Dokumentālajā filmā Jānis Peters, Dainis Īvāns, Anatolijs Gorbunovs, Ivars Godmanis, Georgs Andrejevs un citi Latvijas Republikas Augstākās Padomes un PSRS Tautas deputāti atceras un vērtē laiku no Radošo savienību plēnuma 1989.gadā līdz augusta pučam 1991.gadā.

Vērienīgā video interviju arhīva veidošana aizsākta 2011.gadā, uzklausot tā laika aculiecinieku stāstus, pārdzīvojumus un atmiņas par mūsu valsts neatkarības atjaunošanu.

Uz filmas pirmizrādi aicināti 11.Saeimas deputāti, Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāti, kuri balsoja par neatkarības atjaunošanu, kā arī PSRS Tautas deputāti, kuri atbalstīja neatkarīgas Latvijas ideju.

Filmas pirmizrādē klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) un filmas autorkolektīva pārstāvis Inkēns.

Filmas „Uzturiet debesis spēkā…” pirmizrāde ceturtdien notiks plkst.12.30 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+