×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Par ilgtspējīgāko ēku atzīts LU Dabaszinātņu centrs (1)

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra ēka. Foto - LETALatvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra ēka. Foto - LETA

Konkursā “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2017” par ilgtspējīgāko ēku 2017.gadā atzīts Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņkalnā, aģentūru LETA informēja biedrības “Building Design and Construction Council” pārstāve Agrita Lūse.

Konkursā bija trīs nominācijas – “Ilgtspējīgākā ēka”, “Ilgtspējīgākais projekts” un “Ilgtspējīgākā studentu ideja”. Kopumā tika saņemti 17 pieteikumi, pieteikumu sarakstā bija sabiedriskas ēkas, privātmājas, studentu idejas, ēku ieceres ar īpaši pārdomātiem risinājumiem un “zaļo tehnoloģiju” izmantojumu. Nominācijā bija iespējams pieteikt ēkas, kuras ekspluatācijā nodotas vismaz pirms gada un pārdzīvojušas vismaz vienu apkures sezonu.

Pirmo vietu nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka” ieguva LU Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs Torņkalnā, otro vietu – “Annas Koku skola”, bet trešo vietu “Turaidas kvartāls”.

Publiskās ārtelpas apakškategorijā atzinību saņēma labiekārtojums Pļavnieku “Zaļā birzs” par saudzīgu attieksmi pret dabu un izcilu atpūtas zonas izveidi.

Nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts Latvijā 2017” tika pieteikti vēl neuzbūvētu ēku projekti vai pavisam nesen ekspluatācijā nodoti objekti. Šajā nominācijā tiek vērtēti pārdomāti teorētiskie risinājumi. Kategorijā “Labākais komercobjekts” uzvarēja “Magdelēnas kvartāls”, bet nominācijā “Labākais publiskais objekts” – Ķekavas sākumskola. Atzinību šajā nominācijā saņēma izzinoša atpūtas vieta Lucavsalā par dabai draudzīgu risinājumu ar izglītojošu funkciju.

Nominācija “Ilgtspējīgākā studentu ideja Latvijā 2017” pirmo vietu ieguva Estere Savicka, bet atzinība šajā nominācijā tika piešķirta Montai Blumbergai par gaismekli “Čemurziedis”, Artūram Kirinam par skolēnu pašpārvaldes telpu interjeru un Rīgas Celtniecības koledžas studentu grupai par Radošo darbnīcu attīstības priekšlikumu.

Konkursu “Ilgtspējīgākā ēka un projekts Latvijā” organizēja biedrība “Building Design and Construction Council”, izdevumus sedza žurnāli “Latvijas Būvniecība” un “Latvijas Architektūra”, bet konkursa patroni bija Kultūras ministrija un Pasaules Zaļās būvniecības padome (WGBC).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Labdien manas personas Rīga Latvija

  IESPĒJAMĪBA PAR KĀ IZNĪCAS IEGĀDĀT MĀJU, KAS NAV REĀLĀ UN VISPĀRĪGĀS ATLĪDZĪBAS UZŅĒMUMA, KAS SAISTĪTS AR ALBAKER aizdevumu firmu. Es esmu ļoti priecīgs šodienas un Dievs svētī JOSE LUIS AIZDEVUMU KOMPĀNIJA.
  ,
  Mans vārds ir Abdullah Es esmu no Rijādas pilsētas, un pēdējos 5 mēnešos esmu meklējis īstu aizdevuma uzņēmumu, lai nopirktu māju
  viss, kas man bija, bija ķekars, kas ļāva man uzticēties viņiem un beigās
  no dienas, viņi paņēma manu naudu, nedodot kaut ko par labu, visi
  mana cerība bija pazudusi, mani sajaukt un satraukt, es nekad negribēju kaut ko darīt ar aizdevumu uzņēmumiem internetā, tāpēc es devos aizņemties naudu no
  draugs, es teicu viņai visu, kas noticis, un viņa teica, ka viņa var man palīdzēt
  viņa zina aizdevuma sabiedrību, kas var man palīdzēt ar jebkādu aizdevuma summu
  man vajadzēja ar ļoti zemu 2% procentu likmi, ka viņa tikko ieguva a
  aizdevums no viņiem, viņa mani lika, kā pieteikties aizdevumam, es izdarīju
  tāpat kā viņa pastāstīja man, es pieteiku ar viņiem pa e-pastu: (albakerloanfirm@gmail.com) es nekad neticēju, bet es centos un uz manu
  Lielākais pārsteigums, ka es saņēmu aizdevumu 24 stundu laikā, es nevarēju ticēt,
  Es esmu laimīgs un bagāts vēlreiz, un es pateicos Dievam par šādu aizdevumu
  Šādi uzņēmumi joprojām pastāv pēc šīm izkrāpšanas vietām,
  lūdzu, es padomu visiem, kas tur, kam ir nepieciešams aizdevums iet uz
  (albakerloanfirm@gmail.com) viņi nekad neveiks jums, un
  Jūsu dzīve mainīsies, kad mani ir izdarījuši. Ātri sazināties (albakerloanfirm@gmail.com) šodien un saņemt no viņiem aizdevumu, Dievs svētī Albārka aizdevuma sabiedrību par viņu patieso aizdevuma piedāvājumu.
   Pārliecinieties, vai jūs sazināties ar Albaker aizdevuma sabiedrību par savu aizdevumu, jo es saņēmu savu aizdevumu veiksmīgi no šī uzņēmuma bez stresa.

Draugiem Facebook Twitter Google+