×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Neizmantota lauksaimniecības zeme. Kādi sodi no 1.jūnija? (5)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

Kas ir lauksaimnieciskā darbība

Lauksaimnieciskā darbība likuma izpratnē ir augkopības (arī koku stādu, sēņu, savvaļas ogu audzēšana), lopkopības (arī truškopība, putnkopība, biškopība un zvērkopība), iekšējo ūdeņu zivsaimniecības (zivju audzēšana privātajās ūdenstilpēs) un dārzkopības (arī puķkopība, siltumnīcu saimniecība) produkcijas audzēšana un ražošana, tostarp šīs produkcijas pirmapstrāde un pēcapstrāde, ja tā veikta pašā saimniecībā, kā arī lauku tūrisma pakalpojumu sniegšana un lauksaimniecības zemes uzturēšana noganīšanai vai kultūraugu audzēšanai piemērotā stāvoklī. Lauku tūrisma pakalpojumi ir viesu izmitināšanas pakalpojumi, kas sniegti lauku teritorijās vai lauku apdzīvotās vietās speciāli ierīkotās viesu izmitināšanas telpās vai citās pielāgotās telpās, kā arī ar lauku tūrismu saistītie papildu pakalpojumi, izmantojot vietējos kultūras un dabas resursus.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss tagad ir papildināts ar 51.4 pantu, kas paredz atbildību par lauksaimniecības zemes izmantošanas nosacījumu neievērošanu. Grozījumi stājās spēkā šā gada 1. jūnijā.

51.4 pantu piemēro fiziskajām un juridiskajām personām, kas likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” noteikto lauksaimniecības zemi iegādājušās īpašumā pēc 2014. gada 1. novembra.

Par lauksaimniecības zemes neizmantošanu lauksaimnieciskajā darbībā, pārkāpjot normatīvajos aktos par zemes privatizāciju noteiktā rakstveida apliecinājuma termiņu, var uzlikt šādus sodus:

• ja zemes platība ir no 1 līdz 20 ha, fiziskajai personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 60 eiro, bet juridiskajai personai – līdz 150 eiro;

• ja zemes platība ir no 21 līdz 50 ha, fiziskajai personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 60 līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai – no 150 līdz 650 eiro;

• ja zemes platība ir no 51 līdz 100 ha, fiziskajai personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 350 līdz 500 eiro, bet juridiskajai personai – no 650 līdz 1500 eiro;

• ja zemes platība pārsniedz 100 ha, fiziskajai personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 500 līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai – no 1500 līdz 5000 eiro.

Atgādinām, ka likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” ir teikts: iegādājoties lauksaimniecības zemi, fiziska un juridiska persona rakstveidā apliecina, ka šīs zemes izmantošanu lauksaimnieciskajā darbībā uzsāks gada laikā pēc tās iegādes un nodrošinās arī turpmāk, ja zeme iepriekšējā vai tajā gadā bijusi pieteikta vienotajiem platības maksājumiem vai tiešajiem maksājumiem, vai uzsāks triju gadu laikā un nodrošinās arī turpmāk, ja zeme iepriekšējā vai tajā gadā nav bijusi pieteikta vienotajiem platības maksājumiem vai tiešajiem maksājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja zemi neizmantos, tad sodīs! Bet varbūt jāsoda par tās intensīvu izmantošanu, jo tā veicina zemes noplicināšanu, piesārņošanu ar ķīmikālijām un pastiprina klimata pārmaiņas. Kurā gadījumā tiek nodarīts
    lielāks ļaunums sabiedrībai? Aunu bars!

  2. Ja savlaicīgi nopļaus zāli ,nebūs pavasaros jācīnās ar briesmīgajiem ugunsgrēkiem

  3. Ļoti jauks likums. Man ir 18 ha zeme un man ir izdevīgāk neapstrādāt lauksaimniecības zemi samaksājot tikai 60 eiro sodu, nekā ieguldot līdzekļus to kopjot!
    Paldies par tik humāniem likumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+