Mobilā versija
Brīdinājums +18.3°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
29. septembris, 2016
Drukāt

Pārmaiņu laika māksla Porcelāna muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Porcelāna muzejā no 13. oktobra līdz 11. decembrim būs apskatāma izstāde “Paralēlās plūsmas. 20. gs. 80. – 90. gadu porcelāna māksla un dizains Latvijā”, LA.lv uzzināja muzejā.

Porcelāna muzeja pārstāve Ieva Nagliņa stāsta, ka 20. gadsimta 80. gadu otrā puse un 90. gadu pirmā puse Latvijā bija krasu pārmaiņu laiks – tās bija jūtamas ikkatrā dzīves jomā, tostarp porcelāna mākslā un industrijā.

20. gadsimta 80. gados Rīgas Porcelāna rūpnīca bija trešā lielākā porcelāna ražotne Padomju Savienībā – tā piegādāja savu produkciju visām savienības republikām un bloka dalībvalstīm. 20. gadsimta 90. gados, pēc Padomju Savienības sabrukuma, tāda apjoma ražošanu, kāda tā bija iepriekš, vairs nebija iespējams uzturēt. Porcelāna ražošanas process apsīka, savukārt priekšplānā izvirzījās individuālas un mākslinieciskas aktivitātes, pirmie intensīvie ārvalstu sakari.

Izstādē “Paralēlās plūsmas. 20. gs. 80. – 90. gadu porcelāna māksla un dizains Latvijā” tiks fiksēti vektori, kādi norisinājās porcelāna mākslā un ražošanā pēdējā Padomju Savienības eksistences fāzē un kā tā attīstījās pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kā arī fiksētas daudzveidīgās prakses, kas paralēli oficiālajai porcelāna industrijai attīstījās keramisko materiālu mākslā jau 80. gadu beigās.

Izstādē būs skatāmi Daces Blūmas, Skuja Braden, Pētera Martinsona, Helgas Ingeborgas Melnbārdes, Valdas Podkalnes, Ilonas Romules, Andra Vēža u.c. mākslinieku darbi no Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijām, kā arī autoru īpašumā esošie priekšmeti.

Pievienot komentāru

"Serebreņņikova lietā" rīkos protesta akcijuPēc tam, kad 21. jūnijā Maskavas Presņas rajona tiesa arestēja bijušo "Gogoļa centra" direktoru Alekseju Malobrodski, 28. jūnijā Krievijas galvaspilsētas teātru darbinieki nolēmuši rīkot protesta akciju, ziņo "Radio Svoboda".
Draugiem Facebook Twitter Google+