×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Pagatavo ekokosmētiku mājās! Padomi “starta komplektam”

1. Galvenais apgūt pamatprincipus

1no4
Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Sarežģītāka ir pirmā reize, kad jāiegādājas izejvielas, jāatrod īstie trauciņi. Gatavošanas princips ir līdzīgs, atšķiras tikai sastāvs.

Balzami top ūdens peldē. Tāpēc vajadzīgs lēzens katliņš un metāla bļodiņa. Uz lēnas uguns līdz viršanas temperatūrai uzkarsē ūdeni, kurā peldina bļodiņu ar nepieciešamajām izejvielām.

Izejvielas drīkst karsēt līdz +45 °C. Visu vienmērīgi silda, līdz vasks izkusis (tas notiek apmēram +40 °C) un masa kļuvusi viendabīga. Ja ir šaubas par temperatūru, to var kontrolēt ar termometru. Ja izejvielas uzsilušas dažus grādus vairāk, nav tik traki – var mazliet padzesēt. Ja izejvielas uzsilušas pārāk daudz, manta pagalam, tāds krēms jauki nesmaržos, būs zaudējis aktivitāti. Jāņem vērā, ka process notiek strauji un no plīts atiet nedrīkst.

Pareiza temperatūra īpaši svarīga tāpēc, ka beigās balzamiem piepilina ēteriskās eļļas, kas karstumā zaudē aktivitāti.

Lai mazāk darba, jau laikus var sasvērt izejvielas trim svarīgākajiem produktiem – sejas un lūpu balzamiem, roku un kāju ziedei – un tos pagatavot citu pēc cita. Turklāt tad nav jāmazgā katliņš, atliek to izslaucīt ar salveti. Pēdējo gatavo ziedi ar smiltsērkšķu eļļu, jo smiltsērkšķim ir specifiska, spēcīga smarža un krāsa, kuras piejaukums sejas krēmam nav vēlams.

Simt gramiem gatavā līdzekļa var pievienot vienu vai divas E un A vitamīna kapsulas vai pilītes. Tas būs lielisks antioksidants un bagātinās skaistumkopšanas līdzekli.

Šādu ekokrēmu var lietot aptuveni sešus mēnešus. Vēlāk tas nekaitēs, bet var būt vecas eļļas smaka.

  1. Galvenais apgūt pamatprincipus
  2. Gatavs piecās minūtēs
  3. 3 brīnumlīdzekļi pavasarim
  4. Padomi, izejvielas balzaiem

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+