×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Pasniegtas Liepājas Gada balvas kultūrā

foto - Letafoto - Leta

No septiņiem “Liepājas Gada balvas kultūrā” laureātiem divas galvenās naudas balvas – katru 1000 latu apmērā – saņēmuši divi laureāti – Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) un muzikoloģe, organizācijas “Via Cultura” valdes priekšsēdētāja un Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe.

Kā informēja pašvaldībā, Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde (Liepājas partija) par īpašiem sasniegumiem kultūras jomā pasniegusi “Liepājas Gada balvu kultūrā” septiņiem laureātiem.

LSO balvu saņēma par iniciatīvu, veicinot Liepājai veltītas latviešu mūsdienu oriģinālmūzikas radīšanu un izcilu ieguldījumu Liepājas kultūras vēsturē – Kristapa Pētersona un Ērika Ešenvalda Liepājas koncertiem un to spožu izpildījumu.

Savukārt Bluķe balvu saņēma par koncertcikla “Iededz gaismu!”, festivāla “Via Baltica” un Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla projektu realizāciju, nodrošinot augsti kvalitatīvas mūzikas piedāvājumu Liepājā.

“Liepājas Gada balvu kultūrā” un 200 latu lielu naudas atzinību saņēma Liepājas Metalurgu tautas teātra režisore Daina Kandēvica, kora “Intis” diriģente Ilze Valce, kora “Laiks” diriģente Ilze Balode, Liepājas baleta un deju studijas vadītāja un dibinātāja Ingrīda Lūre un rakstniece Sandra Vensko.

Skolniecei Laurai Kravecai tika piešķirta Liepājas pilsētas domes pateicība par spožiem panākumiem Čehijas 40.starptautiskajā bērnu mākslas konkursā “Lidice 2012”, iegūstot galveno balvu “Lidices roze”.

Liepājas kultūras balvu piešķir par izciliem un radošiem sasniegumiem kultūrā, kā arī par jaunām un radošām idejām, kas nostiprina Liepājas kā radošas kultūras pilsētas tēlu Latvijā un ārpus tās robežām.

“Liepājas Gada balva kultūrā” tiek piešķirta jau otro reizi.

Šogad kultūras balvas nominācijai tika iesniegti 19 pieteikumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+