Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
20. janvāris, 2016
Drukāt

Pasniegtas Sīmensa balvas

Publicitātes (Ģirta Raģeļa)  fotoPublicitātes (Ģirta Raģeļa) foto

Balvas laureāts – RTU jaunais zinātnieks Oskars Bormanis.

Desmit Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) jaunie zinātnieki, kuri savos maģistra un doktora darbos piedāvājuši novatoriskus risinājumus sabiedrībai interesējošās tēmās, apbalvoti ar Vernera fon Sīmensa Izcilības balvu.

Šogad īpaši daudz izcilo darbu ir energoefektivitātes jomā – pētījumus šajā nozarē veikuši seši laureāti. Balvu maģistra darbu kategorijā saņēma Oskars Bormanis (RTU), Poļina Ivanova (RTU), Agnese Skujevska (RTU), Renārs Millers (RTU), Mārtiņš Miezis (RTU) un Līga Jasulaņeca (LU). Promocijas darbu kategorijā apbalvojumu ieguva Jānis Latvels (RTU), Dmitrijs Merkulovs (RTU), Sandis Spolītis (RTU) un Sergejs Spitāns (LU). Jaunie zinātnieki meklējuši risinājumu energoefektivitātes, rūpniecības un citās jomās. “Konkursam šoreiz bija pieteikušies daudz līdzvērtīgu darbu autoru, kopumā 40 darbi, tāpēc bija īpaši grūti izvērtēt pētījumus, lai nonāktu pie desmit izcilākajiem,” teic “Siemens” Latvijas filiāles vadītāja Maija Baumane. Izcilības balvai ik gadu piesakās RTU un LU studenti un absolventi, kuri aizstāvējuši maģistra vai doktora darbu jomā, kas saistīta ar “Siemens” darbības nozarēm vai vīziju, principiem un vērtībām.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+