Latvijā
Rīga

Pašvaldība neatstās vairāk nekā 800 Mangaļsalas iedzīvotājus bez ūdens un kanalizācijas0


Mangaļsalas mols un bāka.
Mangaļsalas mols un bāka.
Foto: LETA/Sintija Zandersone

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pašvaldībai lūdzis piešķirt 558 120 eiro, lai no nākamā gada varētu nodrošināt ūdens un kanalizācijas sistēmu pakalpojumus septiņu dzīvojamo māju iedzīvotājiem Mangaļsalā.

Departamenta vadītājs Anatolijs Aļeksejenko Mājokļu un vides komitejas sēdē šodien skaidroja, ka Mangaļsalas apkaimes Albatrosu ielas rajonā esošo septiņu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un ūdensapgādi un kanalizācijas pakalpojumus līdz šim nodrošināja privātuzņēmējs SIA “Gamma-a”.

“Augustā saņēmām informāciju, ka no nākamā gada janvāra viņi septiņas mājas plāno atstāt bez ūdens. Šajos namos dzīvo vairāk nekā 800 cilvēku, un mums ir nepieciešams nodrošināt ūdens un kanalizācijas urbumu izveidi,” skaidroja Aļeksejenko.

Uzņēmums vēstulē departamentam skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, balstoties uz “uzņēmuma esošās saimnieciskās darbības iespējamu pārtraukšanu un pārprofilēšanu 2019.gadā”.

Aļeksejenko norādīja, ka, balstoties uz likumu “Par pašvaldībām”, pašvaldībām ir pienākums organizēt iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus neatkarīgi no tā, kā īpašumā atrodas dzīvojamais fonds. Līdz ar to departaments plāno izveidot ūdens dziļurbumu un nodrošināt notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas projektēšanas un izbūves darbus.

Saistītie raksti

Atbildot uz deputātu jautājumiem, departamenta vadītājs atklāja, ka ūdens dziļurbumu plānots ierīkot jau šogad, bet kanalizācijas funkcijas līdz martam tiks nodrošinātas ar pagaidu risinājumiem.

Tāpat Aļeksejenko pastāstīja, ka pēdējo reizi situācija, kad privātuzņēmēji paziņojuši par pakalpojuma nodrošināšanas pārtraukšanu, bijusi 2011.gadā.

LA.lv