×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Pašvaldības grasās prasīt lielāku finansējumu meliorācijas sistēmas sakārtošanai (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc stiprajiem lietiem pārplūdusi Abzes upe Ogres novada Suntažos.

Salaspils, Stopiņu, Ropažu, Ikšķiles un Ogres pašvaldības plāno vērsties Ministru kabinetā, prasot palielināt finansējumu vienotas meliorācijas sistēmas sakārtošanai un apsaimniekošanai Latvijā, pavēstīja Stopiņu novada sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Skrastiņa.

Viņa informēja, ka pirmdien Stopiņu, Salaspils, Ropažu un Ikšķiles pašvaldību, kā arī Ogres novada pašvaldību pārstāvji tikās ar Zemkopības ministrijas pārraudzībā esošā uzņēmuma “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas pārstāvjiem, lai pārrunātu Stopiņu novadā veikto pētījumu plūdu risku apzināšanai un rastu iespējas, kādā veidā novērst plūdu situācijas nākotnē Mazās Juglas upes baseinā.

Tikšanās laikā tās dalībnieki vienojās par nepieciešamību vērsties Ministru kabinetā, Saeimā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Ekonomikas ministrijā, prasot izskatīt jautājumu par vienotu meliorācijas sistēmas sakārtošanu un apsaimniekošanu valstī palielinot valsts finansējumu. Tāpat klātesošie vienojās par nepieciešamību atjaunot hidroloģiskā režīma novērojumu datu bāzi, izveidojot jaunus monitoringa punktus un piešķirt līdzekļus Mazās Juglas upes melioratīvo būvju un sistēmu inventarizācijas veikšanai.

Puses bija vienisprātis par vajadzību veikt virkni izmaiņas normatīvajos tiesību aktos, kas atvieglotu birokrātisko slogu ekspluatācijas un būvniecības procesā, un paātrinātu darbu veikšanu dabiskās un regulētās ūdenstecēs un citās melioratīvajās sistēmās.

Tāpat sanāksmes dalībnieki vienojās, ka nepieciešams izveidot starpnovadu darba grupu, kuras mērķis būs pašvaldību rīcību ūdensteču, tostarp grāvju ekspluatācijas pasākumu veikšanas procesos. Tāpat, apzinot plūdu riskus, jāizstrādā risinājumus, ko iekļaut katras iesaistītās pašvaldības teritorijas plānojumā, lai veicinātu vienotu Mazās Juglas upes baseina plūdu risku teritoriju samazināšanu un esošo apbūves teritoriju aizsardzību.

Pašvaldību vadītāji vienojās par vienota pētījuma veikšanu Mazās Juglas upes baseinā, lai izvērtētu iespējamos plūdu riskus un varētu veidot savstarpēju sadarbību plūdu risku novēršanā.

Jau vēstīts, ka spēcīgais lietus vietām Latvijā izraisīja plūdus, no tiem visvairāk cieta Ogres un Salaspils novads.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kādi līdzekļi vajadzīgi lai pārtrauktu izgāzt sadzīves atkritumus atklātos grāvjos? Cik gados “lielā Talka” neko saknē nav atrisinājusi; Vai katram zemes īpašniekam atcelts pienākums rūpēties par savām notekām neapdraudot lejākos?
    Ja tik apstulbuši ir pašvaldību cilvēki, tad ko vēl sagaidīt no Saeimas !

  2. būtu brīnisķīgi, ja pašvaldības: 1) publiski atzītu, kur, cik lielās platībās ir devušas atļaujas applūstošo teritoriju apbūvēšanai; 2) atceltu un pārstrādātu teritorijas plānojumus plūdu riska zonā, saglabājot palieni plūdu ūdeņiem nevis plānojot tur apbūvi

Draugiem Facebook Twitter Google+