×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Pavļuts: jāturpina palielināt Konkurences padomes veiktspēju

pavluts18

Jāturpina palielināt Konkurences padomes (KP) veiktspēju, pirmdien žurnālistiem uzsvēra ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Viņš atgādināja, ka KP bija vienīgā no Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošajām iestādēm, kurām, veidojot šā gada budžetu, piešķirti papildu līdzekļi.

Pavļuts norādīja, ka viens no papildu līdzekļu piešķiršanas iemesliem bija motivēt padomes darbiniekus, un piebilda, ka tas, kā šos līdzekļus izlietot, ir KP pārziņā.

“Svarīgi, lai ir stabilitāte un organizācijai pieaug ilgtspēja un spēja noturēt labākos speciālistus. Turpmāk noteikti ir nepieciešams veiktspēju kāpināt, bet es domāju, ka tas notiks zināmā sakarībā ar lēmumiem, kas attiecas uz valsts iestāžu finansējumu kopumā,” teica Pavļuts.

Viņš piemetināja, ka ir arī vairākas citas valsts iestādes, kuras iesniegušas pieprasījumus līdzīgiem atalgojuma finansējumiem un tos valdība skatīs kompleksi, veidojot nākamā gada budžetu. “Pašlaik es negribētu aizsteigties notikumiem priekšā,” atzina ministrs.

Arī Skaidrīte Ābrama, kuru Pavļuts virzīs KP vadītājas amatam, žurnālistiem sacīja, ka viens no padomes galvenajiem uzdevumiem joprojām būs saistīts ar personālpolitiku arī pēc viņas stāšanās amatā.

“KP galvenie uzdevumi paliks nemainīgi – nesaudzīga konkurences pārkāpumu apkarošana un konkurences veicināšana tirgus segmentos, kur tā ir nepietiekama. Lai to īstenotu vēl sekmīgāk, ir konsekventi jāturpina pilnveidot izmeklēšanas un ekonomiskās analīzes metodes lietu izpētē un tirgu uzraudzībā. Tāpat ir jāattīsta KP administratīvās spējas, lielāku uzmanību veltot personālpolitikai, lai novērstu pieredzējušo ekspertu aiziešanu no KP un veicinātu darbinieku profesionalitāti un motivāciju, kā arī samazinātu birokrātisko slogu iestādē, veidojot sistēmisku sadarbību ar klientiem,” paskaidroja Ābrama.

Jau vēstīts, ka Ābramu virzīs KP priekšsēdētāja amatam, viņa ir bijusī padomes darbiniece.

Plānots, ka Ābrama darbu KP priekšsēdētājas amatā varētu sākt pildīt 26.jūnijā. Padomes priekšsēdētāja vēl jāapstiprina Ministru kabinetam.

Kopumā uz KP vadītāja amatu pieteicās pieci pretendenti, uz otro kārtu tika izvirzīti trīs.

Līdzšinējā KP vadītāja Ieva Jaunzeme piekrita ieņemt Labklājības ministrijas valsts sekretāres amatu un jaunajā amatā darbu sāka 15.februārī.  Par KP priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju valdība 21.februārī apstiprināja Dzintaru Striku.

KP priekšsēdētāju pēc ekonomikas ministra ieteikuma ieceļ Ministru kabinets uz pieciem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+