Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
11. oktobris, 2013
Drukāt

PBK draud 1500 latu naudassods

Foto - LETAFoto - LETA

Iemesls – tendencio-zais raidījums “Cilvēks un likums”, kurā apšaubīta padomju varas vardarbība 1991. gada 13. janvāra notikumos Viļņā.

NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants uzsver, ka gada laikā PBK nav veicis atkārtotu pārkāpumu, un šis fakts iespējamo sodu mīkstina – nebūs iespējams sodīt PBK ar septiņu dienu raidīšanas pārtraukumu. Pašlaik PBK draud 1500 latu naudassods un paskaidrojuma sniegšana par minēto raidījumu. A. Dimants uzskaita, kādas pārkāpuma pazīmes raidījumā saskata NEPLP. “Raidījumā nav neviena pretējā viedokļa paudēja, tas ir pilnībā vienpusējs, apgalvojot, ka padomju agresija Viļņā nav notikusi un lietuvieši paši sevi ir nošāvuši. Tas ir pretrunā vispārpieņemtiem labas žurnālistikas principiem.” NEPLP raidījumā saskata arī iespējamus nepatiesus faktoloģiskos apgalvojumus, piemēram, attiecībā uz padomju agresijas noliegšanu. “Raidījums bija vērsts pret Lietuvu, un tajā mēs varam saskatīt tādas pašas propagandas izpausmes kā 1991. gadā. Toreiz sevišķi izcēlās Aleksandra Ņevzorova raidījumi, kas bija veidoti tipiskā specdienestu garā, lai attaisnotu padomju varu Viļņas notikumos. Tas ir recidīvs un informācijas kara sastāvdaļa.” Lēmumu par iespējamo sodu PBK padome plāno pieņemt mēneša laikā. NEPLP lūgusi Lietuvas mediju uzraugu slēdzienus par raidījumu “Cilvēks un likums”, un tos izmantos lēmuma pieņemšanā. Tāpat šo raidījumu analizēs NEPLP juristi un tiks pieaicināti krimināltiesību eksperti, jo raidījumā NEPLP saskata arī iespējamu nacionālā naida kurināšanu, par ko paredzēta kriminālatbildība. A. Dimants skaidro – ja tiks ierosināts kriminālprocess, administratīvā lietvedība būs jābeidz, jo par vienu jautājumu nevarot būt divas lietas.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+