handball.lv

Pēc 15 gadiem zelts Dobelē 0

Par Latvijas vīriešu handbola čempionvienību piektdien pēc 15 gadu pārtraukuma kļuvusi Dobeles “Tenax” komanda.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Finālsērijas trešajā cīņā “Tenax” spēlētāji izbraukumā ar rezultātu 31:27 (12:17) pārspēja “Ogres” komandu, sērijā līdz trim panākumiem uzvarot ar 3-0.

Dobeles klubs izcīnījis savu pirmo valsts čempionu titulu kopš 1999.gada.

Spēli rezultatīvāk iesāka mājinieki, kad trīs Arvja Laganovska vārtu guvumi ļāva Ogres komandai panākt četru vārtu pārsvaru (6:2). Tomēr turpmākajās minūtēs “Tenax” spēlētājiem izdevās cīņu izlīdzināt, kad Oskars Arājs izcēlās ar četriem vārtu guvumiem, palīdzot klubam panākt līdzsvaru cīņā (9:9). Atlikušajā puslaika daļā gan atkal veiksmīgāk uzbrukumā un aizsardzībā darbojās “Ogre”, iegūdama piecu vārtu pārsvaru (17:12).

Otrais puslaiks aizritēja dueļa favorītu “Tenax” handbolistu zīmē. Mača 37.minūtē viesu deficīts jau tika atspēlēts (19:19), bet brīdi vēlāk Dobeles klubs jau izvirzījās vadībā. Mača izskaņā dobelnieki panāca jau piecu vārtu pārsvaru (30:25), bet atspēlēties mājiniekiem vairs neļāva laiks.

Par panākuma lielāko kaldinātāju kļuva Arājs, kurš atzīmējās ar 12 vārtu guvumiem, bet seši vārti Nila Kreicberga kontā.

Savukārt “Ogres” rindās pa septiņiem vārtiem guva Laganovskis un Arnolds Straume.

Jau vēstīts, ka finālsērijas pirmajā cīņā, kas risinājās 3.maijā Dobelē, mājinieki bija pārāki ar rezultātu 27:19, bet četras dienas vēlāk “Tenax” handbolisti pēdējās sekundēs izrāva uzvaru izbraukumā ar 29:28.

Ogrēnieši pusfināla sērijā negaidīti divreiz uzvarēja pāra favorītus “Celtnieks”/LSPA, kamēr dobelnieki divas reizes pārliecinoši pārspēja iepriekšējo divu gadu valsts čempionus Ludzas “Latgols”, liekot tiem nolikt čempionu pilnvaras.

Dobeles komanda, kas finālsērijā bija favorītes statusā, iepriekšējo reizi valsts čempionu titulu izcīnīja pirms 15 gadiem. Tikmēr “Ogre” par zelta medaļām cīnījās pirmoreiz kluba vēsturē.

Pērn Latvijas čempionāta finālā tikās “Tenax” un “Latgols” komandas. Panākumu aizraujošā sērijā ar 3-2 izcīnīja Ludzas klubs, iegūstot savu otro čempionu titulu pēc kārtas.

Pēc iepriekšējā Dobeles kluba titula no 2000. līdz 2009.gadam Latvijas čempionātā uzvarēja tikai ASK komanda, pēc tam to divas reizes pēc kārtas paveica LSPA, bet iepriekšējās divas sezonas sacensībās triumfēja “Latgols”.

Sērijā par trešo vietu, kas arī ilgs līdz trim uzvarām, pašlaik “Latgols” uzvar “Celtnieks”/LSPA komandu ar 1-0.