×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Pēc aizdomīgas paciņas atrašanas evakuēta Briseles Lielā mošeja

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pēc aizdomīgas baltu pulveri saturošas paciņas atklāšanas ceturtdien evakuēta Briseles Lielā mošeja un 11 cilvēki izolēti, paziņojis ugunsdzēsības dienests.

Paciņa ar balto pulveri tika atrasta pie mošejas ieejas.

“Mēs īstenojam visus preventīvos pasākumus gadījumā, ja tas ir Sibīrijas mēris,” paziņoja ugunsdzēsības dienesta preses pārstāve Anne Vibina, piebilstot, ka tie ir piesardzības pasākumi un pulveris jau daļēji ir pārbaudīts un secināts, ka tas nav radioaktīvs.

Tomēr viņa uzsvēra, ka pagaidām nevar izslēgt nevienu iespēju, un 11 cilvēki, tostarp divi policisti, kas nonākuši tiešā saskarē ar aizdomīgo vielu, ir izolēti un tiek pārbaudīti.

“Nevienam nekādas briesmas nedraud,” viņa uzsvēra.

Briselē joprojām ir spēkā augstākais, ceturtais, terorisma trauksmes līmenis, kas tika izsludināts sestdien, pieļaujot iespēju, ka vairākās pilsētas vietās varētu tikt sarīkoti Parīzes teroraktiem līdzīgi uzbrukumi ar sprāgstvielām un šaujamieročiem.

Briseles Lielā mošeja atrodas netālu no Eiropas Savienības (ES) institūcijām un vairākām vēstniecībām. Pēc aizdomīgās paciņas atklāšanas mošeja tika norobežota.

Mošejas apmeklētāji pauda satraukumu par šo incidentu, ņemot vērā spriedzi, kas izveidojusies pēc teroristu
uzbrukumiem Parīzē.

Teroraktos Parīzē 13. un 14.novembrī tika nogalināti 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Vairāki no teroristiem, kas sarīkoja šo slaktiņu, bija Briseles iedzīvotāji.

Iepriekš šonedēļ vairākas mošejas Briseles Molenbēkas rajonā saņēma draudu vēstules, kuras bija parakstījis grupējums “Kristiešu valsts”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+