×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm milzu pieprasījums

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 6.aprīlī, visā Latvijā no plkst.11 “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem, taču jau vairākas stundas pirms biļešu tirdzniecības sākuma daudzviet veidojās rindas, cilvēki pēc biļetēm stāvējuši pat naktī.

Garākās rindas ir “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās pie Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra un Latvijas Nacionālās operas, aģentūrai LETA pastāstīja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Kā novēroja aģentūra LETA, pie Dailes teātra īsi pirms biļešu tirdzniecības sākuma rindā stāvēja aptuveni 170 cilvēku. Rinda sākusi veidoties jau naktī. Kāds vīrietis, kas pie teātra kases ieradies plkst.8, saņēmis 97.kārtas numuru.

Rinda pie Latvijas Nacionālās operas kasēm sākusi veidoties plkst.5 no rīta, un patlaban pirmie cilvēki jau laimīgi iegādājušies biļetes, novēroja aģentūra LETA. Patlaban pie operas ir aptuveni 200 cilvēku gara rinda.

Vasiļjeva informēja, ka biļešu tirdzniecības vietās lielveikalos rindās gaidot 50-70 cilvēku. Rindas novērojamas arī tirdzniecības vietās reģionos.

Kā ziņots, no plkst.11 darbu sāks arī “Biļešu paradīzes” biļešu rezervācijas tālrunis 67 371 000, bet no plkst.12 biļešu tirdzniecība sāksies interneta veikalā “www.bilesuparadize.lv”.

Vienā pirkuma reizē viena persona varēs iegādāties ne vairāk kā astoņas biļetes uz katru Dziesmu un deju svētku pasākumu. Arī viena pirkuma reizē interneta veikalā “bilesuparadize.lv” varēs iegādāties ne vairāk kā astoņas biļetes.

Bērniem līdz septiņiem gadiem, ieskaitot septiņu gadu vecumu, ja nebūs nepieciešama atsevišķa sēdvieta, biļete nebūs jāpērk.

Savukārt no 1.maija publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

Šodien un 7.aprīlī no plkst.9 līdz 21 darbosies arī svētku rīkotāja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) informatīvais tālrunis 26 436 135, kā arī plašāka informācija par XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem atrodama mājaslapā “www.dziesmusvetki.tv”, nepieciešamo informāciju var iegūt arī uzziņu dienestā “1188”.

Biļetes varēs iegādāties uz 30.jūnija bērnu folkloras kopu un solistu koncertu “Zvaigžņu sega”, tautas tērpu skati, garīgās mūzikas koncertu, 2.jūlija Jāzepa Vītola 150.dzimšanas dienai veltīto koncertu, tautas mūzikas koncertu “Raksti”, 3.jūlija vokāli simfoniskās mūzikas koncertu, 4.jūlija kokļu mūzikas koncertu, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu “Latviešu psalmu dziedājumi”, deju lieluzveduma “Tēvu laipas” ģenerālmēģinājuma koncertu, vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncertu “Putns ar zīda asti”, kā arī biļete būs nepieciešama Saietu nama apmeklējumam Ķīpsalas hallē.

Tāpat biļetes būs iespējams iegādāties uz 5.jūlija deju lieluzveduma “Tēvu laipas” abiem koncertiem, uz 6.jūlija bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedumu – muzikālo pasaku “Jūriņā”, deju lieluzveduma “Tēvu laipas” atlikušajiem diviem koncertiem, noslēguma koncerta “Līgo!” ģenerālmēģinājuma koncertu, savukārt uz 7.jūlija pasākumiem biļetes būs nepieciešamas sēdvietai tribīnēs svētku dalībnieku gājiena vērošanai un noslēguma koncerta “Līgo!” apmeklējumam.

Šodien tirdzniecībā nonāks 8717 biļetes uz XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncertu “Līgo” Mežaparka Lielajā estrādē, savukārt uz deju lieluzveduma “Tēvu laipas” priekšnesumiem, kas Daugavas stadionā būs skatāmi kopumā četras reizes, kopumā būs pieejamas 12 418 biļetes.

Rīkotāji prognozē, ka interese par Dziesmu un deju svētku biļešu iegādi būs liela, tādēļ “Biļešu paradīze” aktivizēs visus resursus, lai šis gaidīšanas brīdis būtu īsāks. Katrs zvans tiks pieņemts un automātiski pievienots rindai.

Dziesmu un deju svētku preses sekretāre iepriekš vēstīja, ka “Biļešu paradīzes” elektroniskās biļešu tirdzniecības sistēmas tehniskais nodrošinājums un serveru jaudas ir gatavas liela apjoma datu apstrādei. Biļešu pircēji aicināti būt pacietīgi, gaidot “Biļešu paradīzes” sistēmas atbildi uz biļešu pirkuma pieprasījumu. Visi biļešu pirkuma pieteikumi tiks saņemti un automātiski ievietoti datu apstrādes sistēmā.

Saskaņā ar Dziesmu svētku padomē apstiprināto svētku biļešu politiku šodien publiskajā tirdzniecībā nonāks 70% no kopējā biļešu skaita. 18% biļešu atbilstoši noteiktajam procentuālajam nosacījumam prioritāri tiek iepriekš rezervēti Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām kā Dziesmu svētku procesa uzturētājām, kā arī latviešu diasporai sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013.gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētku galvenais vēstījums ir “Gaisma līgo Latvijā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+