×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Pēc labām emocijām – uz Dienvidigauniju!

Foto - Uldis GraudiņšFoto - Uldis Graudiņš

Rudzu ceļš un medības Sangastē

Vien 25 kilometrus no Valgas atrodas Sangastes pils. Tā uzbūvēta 1883. gadā neogotikas stilā pēc Anglijas Vindzoras pils parauga ar 99 istabām (vairāk drīkstēja būt vien Krievijas caram). Šogad pils piedāvājums ir īpašs, jo tai piešķirta žurnāla “National Geographic” zīme kā vienai no 21 visvērtīgākās Dienvid­igaunijas apskates vietas, un par to liecina pils priekšā izvietotais dzeltenais loga rāmis. Pilī ir ierīkota viesnīca, kur vairākos numuros labā stāvoklī ir saglabājušās oriģinālās grīdas, darbojas restorāns un muzejs.

Ap šo seno ēku izveidots dendroloģiskais parks. Pirmajam pils saimniekam, par vienkāršību ļoti cienītajam grāfam Fridriham Georgam Bergam šajā gadā aprit 170. gadskārta, bet viņa izveidotajai rudzu šķirnei ‘Sangaste’, kas pirmajā pasaules izstādē ieguva 1. vietu, – 140. gadskārta. Rudziem šajā gadā Igaunijā ir pievērsta īpaša uzmanība – mūsu ziemeļu kaimiņvalsts šo gadu ir pasludinājusi par Starptautisko Rudzu gadu, kura laikā tā ar Pasaules pārtikas organizācijas (FAO) atbalstu veido sadarbības tīklu ar daudzām valstīm. Sangastē sākas Rudzu ceļš, dažu kilometru attālumā no pils var baudīt rudzu ēdienus restorānā “Rudzu māja”, tālāk doties uz Tartu Dzīvības zinātņu universitāti, Olustveres lauksaimniecības skolu, Igaunijas labi zināmo Lauk­augu selekcijas institūtu Jogevā, tālāk pie Igaunijas pirmā Rudzu karaļa netālu no Vaike Mārjas un uz degvīna muzeju “Moe”.

Sangastes pilij ir ļoti interesanta vēsture, tajā dzīvojot arī spoks, kuru gan neviens neesot redzējis. Pils apmeklētājiem tās saimnieks gids Kristjans, jauns puisis ar pieredzi darbā citās valstīs, piedāvā arī tikšanos ar meža zvēriem klātienē. Dažus kilometrus no Sangastes mežā piebaro savvaļas dzīvniekus, kas vienmēr ļauj apskatīt gandrīz pieradinātos briežus. Mēs, braucot ar apvidus automašīnu, pārsteidzām arī mežacūku baru. Aizrāvās elpa, tik tuvu redzot sākumā apjukušos dzīvniekus! Turpat meža klajumā pils saimniece sagatavos gardu maltīti no meža zvēru gaļas.

Vairāku valstu mednieki Sangastes pili iecienījuši kā pulcēšanos vietu pirms un pēc medībām. Apkārtnes saimnieki piedāvā apskatīt lauku tūrisma fermu, rīko peintbolu un citas sacensības, tostarp topogrāfisko orientēšanos mežā, arī braucienus ar laivām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+