Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
26. septembris, 2013
Drukāt

Pēc nozares iebildēm aptur stingrākas prasības aitu astu amputēšanai

Foto: LETAFoto: LETA

Aitas aplokā Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā.

Pēc aitkopju iebildēm Zemkopības ministrija (ZM) ir atsaukusi sagatavotos noteikumus par labturības prasībām aitu turēšanai, kas cita starpā paredzēja stingrākas prasības aitu astu amputēšanai.

ZM portālam “LA.lv” norādīja, ka ar noteikumiem bija plānots pārņemt Eiropas lauksaimniecībā izmantojamo dzīvnieku aizsardzības konvencijas pastāvīgās komitejas 1992.gada 6.novembra ieteikumu aitu audzēšanā.

Konvencijas ieteikumā netiek atzīta aitu astes amputācija, izmantojot gumijas gredzenus, bet ir mudināts izvērtēt amputācijas nepieciešamību un daļēju astes amputāciju veikt, tikai izmantojot ķirurģiskas metodes ar anestēziju vai asinsvadu spailes.

ZM norāda, ka Eiropas Savienības valstīs ir atšķirīga pieeja astu amputēšanā. Turklāt Latvijā pamatā audzē Latvijas tumšgalves šķirnes aitas, kam ir šķirnei raksturīgās garās astes un kam astes daļēja amputācija ir nepieciešama dzīvnieku veselības apsvērumu dēļ.

Latvijas Aitu audzētāju asociācijas vadītāja Daina Kairiša portālam “LA.lv” skaidroja, ka Latvijas tumšgalves šķirnes aitām aste ir tik gara un smaga, ka tā bieži vien dzīvniekam traucē nokārtot dabiskās vajadzības.

Pēc viņas sacītā – diskusija šobrīd nav par to, vai vajag amputēt astes aitām, bet gan par pielietojamo metodi. ZM noteikumu projekta apstiprināšana astu amputēšanu krietni sadārdzinātu, skaidroja Kairiša.

Diskusijas par astes daļējas amputācijas metodi jēriem turpināsies gan ar nozarē strādājošajiem, gan Eiropas Komisiju.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+