Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
26. septembris, 2013
Drukāt

Pēc nozares iebildēm aptur stingrākas prasības aitu astu amputēšanai

Foto: LETAFoto: LETA

Aitas aplokā Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā.

Pēc aitkopju iebildēm Zemkopības ministrija (ZM) ir atsaukusi sagatavotos noteikumus par labturības prasībām aitu turēšanai, kas cita starpā paredzēja stingrākas prasības aitu astu amputēšanai.

ZM portālam “LA.lv” norādīja, ka ar noteikumiem bija plānots pārņemt Eiropas lauksaimniecībā izmantojamo dzīvnieku aizsardzības konvencijas pastāvīgās komitejas 1992.gada 6.novembra ieteikumu aitu audzēšanā.

Konvencijas ieteikumā netiek atzīta aitu astes amputācija, izmantojot gumijas gredzenus, bet ir mudināts izvērtēt amputācijas nepieciešamību un daļēju astes amputāciju veikt, tikai izmantojot ķirurģiskas metodes ar anestēziju vai asinsvadu spailes.

ZM norāda, ka Eiropas Savienības valstīs ir atšķirīga pieeja astu amputēšanā. Turklāt Latvijā pamatā audzē Latvijas tumšgalves šķirnes aitas, kam ir šķirnei raksturīgās garās astes un kam astes daļēja amputācija ir nepieciešama dzīvnieku veselības apsvērumu dēļ.

Latvijas Aitu audzētāju asociācijas vadītāja Daina Kairiša portālam “LA.lv” skaidroja, ka Latvijas tumšgalves šķirnes aitām aste ir tik gara un smaga, ka tā bieži vien dzīvniekam traucē nokārtot dabiskās vajadzības.

Pēc viņas sacītā – diskusija šobrīd nav par to, vai vajag amputēt astes aitām, bet gan par pielietojamo metodi. ZM noteikumu projekta apstiprināšana astu amputēšanu krietni sadārdzinātu, skaidroja Kairiša.

Diskusijas par astes daļējas amputācijas metodi jēriem turpināsies gan ar nozarē strādājošajiem, gan Eiropas Komisiju.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+