×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Pensionāru federācija atceļ vērienīgos protestus (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valde šodien nolēma atcelt ceturtdien, 13.martā, plānotos piketus, jo uzskata, ka arī bez piketa seniori ir pievērsuši pietiekamu sabiedrības uzmanību viņus interesējošiem jautājumiem.

LPF līderis Andris Siliņš sēdē sacīja, ka federācijā saņemti daudzi zvani ar aicinājumiem pārcelt piketus. “Ar savu lēmumu par piketu jau esam sasnieguši vēlamo rezultātu, proti, pievērsuši sabiedrības uzmanību jautājumiem, kas nodarbina pensionārus,” norādīja Siliņš.

Vienlaikus dažas seniorus pārstāvošas organizācijas ziņojušas, ka piketu savās pašvaldībās nepārcels. Pikets noteikti notikšot Cēsīs, informēja Siliņš.

LPF valde gan nolēma pilnībā neatteikties no idejas par akciju organizēšanu un to pārrunās turpmākajās valdes un domes sēdēs. Tāpat valde vienojās tuvākajā laikā noteikt valdībai vairākus uzdevumus ar konkrētiem termiņiem.

LPF valde vienojās pieprasīt valdībai līdz 1.jūnijam izstrādāt skaidru mehānismu elektrības cenu kāpuma kompensēšanai pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas. Turklāt federācija vēlas, lai kompensācija tiktu nodrošināta visiem pensionāriem.

Tāpat LPF prasa līdz 1.septembrim rast risinājumu tam, lai nepieaugtu nekustamā īpašuma nodoklis, ka arī rast iespējas samazināt senioriem izdevumus par ārstniecību un medikamentu iegādi.

LPF arī vēlas, lai valdība līdz 1.septembrim pārskatītu tiesību aktus par pensijām, tostarp paredzētu ar nodokļiem neapliekamā pensijas minimuma paaugstināšanu un piemaksas pie pensijas par darbu līdz 1996.gadam palielināšanu, kā arī tās piešķiršanas atjaunošanu jaunajiem pensionāriem.

Pēc sēdes LPF priekšsēdētājs žurnālistiem norādīja, ka 1.septembris ir galējais termiņš federācijas valdes prasību pildīšanai. Ja līdz tam nekādu risinājumu nebūs, būšot protesta akcijas.

LPF tuvākajā laikā sagatavos nosūtīt valdībai vēstuli ar pieņemtajām prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Valsts var maksāt to, kas ir reāli iespējams. Un šiem “vadoņiem” ieteicu paklusēt, nevis celt savu reitingu ar nerimstošu pensionāru kūdīšanu.

 2. Gatavojos doties pensijā priekšlaicīgi. Kaut kā jau izdzīvošu ar tiem 50% no aprēķinātās pensijas, bet nekādi nevaru samierināties ar to, ka ir noņemta jebkāda piemaksa par darbu līdz 1996.gadam. Tas ir apvainojums mums, kuri godprātīgi bez pārtraukuma strādāja šajā laikā.

 3. Elektrības cenu kāpumu Jākompensē ar 21% PVN samazinājumu pārtikai!

 4. Jāpievērš ir politiķu uzmanība-ne tikai savējo bīdīšanai,bet arī pensionāru problēmām! Sabiedrības uzmanība ir pievērsta jau sen!

 5. Jā jā, kompensācijas par elektrību visiem pensionāriem! Arī tiem pensionāriem, kuru pensija ir 4000 latu un kas dzīvo viesu namā Kājiņas! Un tiem pensionāriem arī, kuru pensija ir lielāka par 1000 €. Turpiniet tādā garā Siliņa kungs!

  • Siliņš visu laiku runā par pensionāriem ar zemiem ienākumiem, nekur neesmu dzirdējis prasību, ka elektrotarifi jākompensē prezidentam. Tu esi laikam no tām aktīvajām pensionārēm, kas ar jebkuriem līdzekļiem cenšās saglabāt sociālo netaisnību Latvijā.

 6. Ar pensijām ir interesantas lietas.Pirms 4 gadiem man pensija bija virs vidējās,tagad jau krietni zem(ap 30 EUR) vidējās .Interesanti vai arī pensionāru vadoņiem jāiztiek ar 240,- EUR,vai viņiem tas skaitlis tuvojas 1000.

 7. Verienigajam pensionaru liderim ieteicams beigt cakaret pensionariem smadzenes un naudu taisit.

  • Pensionaram (ja nav slēpts politiķis) gan ir iespēja internetā apskatīties, ka 2014. gada sociālājā budžetā ieplānots 132,4 miljonu pārpalikums, kas neliecina par naudas trūkumu, drīzāk par politiķu saprāta trūkumu ceļot elektrotarifus pirms vēlēšanām. Tajā pašā laikā 2014. gada budžetā politiķi V.Dombrovskis un A. Vilks, lai izpatiktu uzņēmējiem, samazināja iemaksas Sociālājā budžetā par 1% jeb 56 miljoniem eiro. Abi augstākminētie politiķi ar nelielu procentu manipulāciju pēc tam, kad bija saeimā 1.lasījumā apstiprināts budžets, paaugstināja budžeta ieņēmumu prognozi un, no iegūtajiem papildus 30 miljoniem, veiksmīgi sadalīja uz saeimas deputātu galviņām (arī opozīcijā esošo), sadalīšanai pēc deputāta personīgajām interesēm veselus 1.15 miljonus mūsu visu kopēja budžeta naudu, nemaz nekautrējoties, ka par šādu rīcību, opozīcijā būdami , kritizēja TP koalīciju.

 8. Smieklīgi. Kad Āboltiņai ar Balkreivijas “puišiem” hokejā jāzīmējas, tad nekas nav jāatceļ. Tagad izmanto Ukrainas situāciju, lai visus aicinātu tupēt mājas pie TV.

 9. Malači!!Pareiza rīcība,atbalstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+