×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Pērn dzīvokļu cenas Pierīgā ir samazinājušās

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušā gada laikā vidējās sērijveida dzīvokļu cenas Jelgavā, Kauguros, Salaspilī un Ogrē ir samazinājušās, liecina nekustamā īpašuma kompānijas “Arco Real Estate” sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par 2012.gada decembri.

Pagājušā gada decembrī Jelgavā dzīvokļu cenas samazinājušās par 0,4%. Vidējā dzīvokļa cena noslīdējusi līdz 287 eiro (201 lats) par kvadrātmetru. Kopumā 2012.gada laikā sērijveida dzīvokļu cenas Jelgavā samazinājās par 2,6%. Jelgavā 2012.gadā līdzīgi kā citur ārpus Rīgas tika novērots dzīvokļu cenu kritums.

Arī Jūrmalā, Kauguros, dzīvokļu cenas 2012.gada decembrī samazinājušās par 0,3%. Vidējā dzīvokļa cena noslīdējusi līdz 412 eiro (288,4 lati) par kvadrātmetru.

Pagājušā gada laikā sērijveida dzīvokļu cenas Kauguros samazinājās par 3,5%. Dzīvokļu cenas Kauguros joprojām ir zemā līmenī, un bieži vien darījumi notiek par vēl zemākām cenām nekā piedāvājumā norādītās. 2012.gadā novērotā cenu lejupslīde liecina par intereses mazināšanos šajā reģionā, un cenas ir sasniegušas savu zemāko robežu, secina “Arco Real Estate” speciālisti.

Vidējās sērijveida dzīvokļu cenas Ogrē 2012.gada decembrī nav mainījušās. Vidējā cena decembrī saglabājusies 423 eiro (296,1 lats) par kvadrātmetru.

Ogrē 2012.gada laikā sērijveida dzīvokļu cenas samazinājušās par 1,3%. Pēdējā ceturkšņa laikā Ogrē vienīgās cenu izmaiņas konstatētas novembrī un uzskatāmas par cenu svārstībām. Tomēr kopumā dzīvokļu cenas Ogrē ir stabilas un cenu svārstības ir nelielas. Tirgus aktivitāte dzīvokļu tirgū Ogrē vērtējama kā zema, teikts pārskatā.

Arī Salaspilī pagājušā gada decembrī dzīvokļu cenas nav mainījušās. Vidējā dzīvokļu cena saglabājusies 472 eiro (330,4 lati) par kvadrātmetru.

Pagājušā gada laikā sērijveida dzīvokļu cenas Salaspilī kopumā samazinājās par 3,1%. Salaspilī dzīvokļu cenu izmaiņas parasti ir saistītas ar izmaiņām Rīgas mikrorajonos, tomēr kopumā gada laikā konstatētais dzīvokļu cenu samazinājums ir kontrastā ar nelielo cenu pieaugumu 2012.gadā Rīgas mikrorajonos, norāda “Arco Real Estate”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+