×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Persona vēršas policijā par uzņēmēja Gulami it kā izteiktajiem draudiem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Liecinieks vairākos kriminālprocesos, kas ierosināti pret afgāņu izcelsmes Latvijas pilsoni Gulamu Mohammadu Gulami, vērsies vairākās tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar viņam izteiktiem dzīvības draudiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais iesniegums.

Iesniegumā, kas adresēts Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšniekam Andrejam Grišinam, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājam Jaroslavam Streļčenokam un izmeklētājam, norādīts, ka iesniedzējs ir liecinieks vairākos kriminālprocesos, kas ierosināti pret Gulami, sniedzot liecības par Gulami un viņa sievas Valentīnas Gulami kriminālajām darbībām, tostarp īstenojot kokvilnas kravas zādzību.

Iesniegumā persona raksta, ka lūdzis Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei (ENAP) nodrošināt viņam liecinieka aizsardzību, un viņam tika apsolīts, ka tiks nodrošināta personas identitātes slēpšana, taču, piedaloties konfrontācijās ar Gulami darbiniekiem, viņa identitāte uzņēmējam tika atklāta. Abu kopējais paziņa Gulami vārdā iesnieguma autoru brīdinājis par liecību atsaukšanu kriminālprocesā. Par šo viņš uzrakstīja iesniegumu ENAP.

Iesnieguma autors norādīja, ka 22.janvāra rītā, automašīnā gaidot savu darba devēju, viņam garām pabrauca Gulami, rādot žestus, kas attēlo rīkles pārgriešanu un nošaušanu, un aizbrauca prom. Vēlāk pēcpusdienā iesnieguma autors Gulami saticis pie tirdzniecības centra, un viņš izteicis draudus šā iesnieguma autora dzīvībai krievu valodā.

Iesnieguma autors esot bijis Gulami bijušais miesassargs.

Gulami vārds publiskajā telpā izskanējis jau iepriekš.

Piemēram, portāls “pietiek.com” pērn vēstīja, ka Rīgas apgabaltiesas tiesnese Iveta Bērziņa tika aizturēta, pamatojoties uz bijušās prokurores Irinas Bogdanovas liecībām, kurās stāstīts par to, kā Gulami veica kukuļdošanu, kā starpnieku izmantojot tieši Bogdanovu.

Portāls rakstīja, ka Bērziņa tika aizturēta, pamatojoties uz Bogdanovas liecībām, kurās stāstīts par gadu seniem notikumiem, – kā afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis, uzņēmējs Gulami “laika posmā no 2013.gada 16.aprīļa līdz 2013.gada 18.decembrim, vairākkārtīgi, iespējams, veica kukuļdošanu, izmantojot kā starpnieku Bogdanovu, lai panāktu labvēlīgus spriedumus civillietās, kurās iesaistīti ar viņu saistīti uzņēmumi”.

Kriminālprocesā iegūtās ziņas apliecina iespējamu Gulami dalību izmeklējamā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, kas saistīts ar kukuļdošanu labvēlīga lēmuma pieņemšanai saistībā ar SIA “Terahouse-Maxcapital” prasības pieteikumu pret SIA “Homeland, kā arī SIA “966 Freecom” prasībā par izpildu raksta izsniegšanu saskaņā ar Rīgas Komerciālo strīdu šķīrējtiesas 2013.gada 2.aprīļa spriedumu un “966 Freecom” blakus sūdzību OU “Logistic-Ekspress” prasībā pret SIA “W.E.S.S.A.”.

Jau ziņots, ka pērn 12.novembrī aizturētā Bērziņa tiek turēta aizdomās par kukuļņemšanu un starpniecību kukuļošanā, kas saistīti ar amata pienākumu pildīšanu.

Tāpat Gulami vārds izskanējis saistībā ar pazudušo Tadžikistānas kokvilnas kravu vairāk nekā deviņu miljonu eiro vērtībā. Gulami un viņa sieva bija vienas no personām, kas tika atzītas par aizdomās turētajiem.

Pērn pavasarī Valsts policija saņēma iesniegumu par Latvijas teritorijā pazudušu Tadžikistānas kokvilnas kravu, ko veikusi personu grupa, izmantojot viltotus dokumentus par kravas īpašnieka maiņu. Par noziegumu tika sākta krimināllieta pēc Krimināllikuma 179.panta 3.daļas par svešas mantas piesavināšanos lielā apmērā un 275.panta 2.daļas par viltotu dokumentu izgatavošanu un izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Par to var tikt piespriesta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Liekas shaada lieta bija apspeeleeta kaadaa no filmaam policijas akademija. Tikai taa bija komedija.

Draugiem Facebook Twitter Google+