×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Pie arheoloģijas pieminekļa – Riņņukalna apmetnes – uzstādīs informatīvu planšeti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Arheoloģijas biedrība par šī gada arheoloģisko pieminekli izraudzījusies Riņņukalna apmetni, kas atrodas pie Burtnieka ezera blakus Salacas iztekai, un tam par godu sestdien, 26. septembrī, Vecates pagasta kultūras centrā notika publiskā lekcija, LA.lv uzzināja Burnieku novada domē.

Lekcijas laikā interesentus ar Riņņukalna izpētes vēsturi iepazīstināja Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Ilga Zagorska, kura ir daudz pētījusi mūsu senāko senču apmetnes. “Akmens laikmeta apmetni pie Burtnieka ezera atklāja vācbaltu vēstures pētnieks grāfs Zīverss, kurš pirmais jau 19. gadsimtā te veica izrakumus. Pēc tam te izpēti veikuši arī citi vācbaltu arheologi,” stāstīja I. Zagorska.

Savukārt par jaunākajiem pētījumiem un nākotnes iecerēm Riņņukalnā pastāstīja Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks Valdis Bērziņš. “Jau pagājušajā gadā mēs iedibinājām tādu tradīciju, ka mēs izvēlamies gada arheoloģijas pieminekli. Pagājušajā gadā tas bija Veckuldīgas pilskalns, bet šajā gadā tas ir Riņņukalns – pirmais arheoloģijas piemineklis, kas ir iekļauts Latvijas aizsargājamo pieminekļu sarakstā,” pastāstīja V. Bērziņš.

Burtnieku novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Raimonds Indrāns pastāstīja par Burtnieka ezeru un tūrisma iespējām, bet tēlnieks Matiass Jansons iepazīstināja klātesošos ar skulptūru maketiem, kuri nākotnē simbolizētu Vecates pagastu kā vietu, kur atrodas arheoloģiski nozīmīgi objekti.

Visi interesenti tika iepazīstināti ar informatīvo planšeti “Riņņukalna apmetne un upurakmens”, kura tuvāko dienu laikā tiks uzstādīta Vecates pagastā. Savukārt pēc lekcijas tika vārīta Riņņukalna akmens laikmeta zupa, kuras sastāvā viena no galvenajām sastāvdaļām bija gliemenes vākos, pastāstīja Burtnieku novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste ieva Reihmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+