Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
9. oktobris, 2014
Drukāt

Pie LU skanēja latviešu mīļākā skolas dziesma (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien aptuveni simts cilvēki pulcējās uz LU ēkas kāpnēm Raiņa bulvārī, lai piedalītos Rakstniecības un mūzikas muzeja pirmajā zibakcijā ciklā “Mūsu dziesma Latvijai”.

Visi atnākušie tika aicināti kopā nodziedāt populārāko Latvijas skolas dziesmu “Dar’ man, tēvis, pastaliņas” LU studentu kora “Juventus” diriģenta Rūdolfa Krēsliņa vadībā, stāsta speciāliste. Zibakcija tika filmēta, un materiālu izmantos Rakstniecības un mūzikas muzeja topošajā ekspozīcijā “Dziesma”, kuras veidošanā muzejs iesaista sabiedrību jau ceturto mēnesi.

Četru zibakciju cikls iecerēts kā noslēgums aptaujai “Dziesmas lietošanas un klausīšanās paradumi ikdienā”. Katrā no akcijām pilsētas iedzīvotāji Rīgas koru diriģentu – Rūdolfa Krēsliņa, Baibas Milzarājas, Ginta Ceplenieka un Edgara Vītola – vadībā tiks aicināti kopīgi izpildīt dziesmas, kas aptaujā atzītas par populārākajām šādās kategorijās: skolas dziesma (“Dar’ man, tēvis, pastaliņas”), mīlestības dziesma (“Miglā asaro logs”), Latvijas dziesma (“Saule, Pērkons, Daugava”) un bērnības dziesma (“Circenīša Ziemassvētki”).

Turpmākās zibakcijas iecerētas 29. oktobrī pie Laimas pulksteņa (mīlestības dziesma), 13. novembrī pie Ministru kabineta (Latvijas dziesma) un 28. novembrī pie Dzemdību nama (bērnības dziesma).

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Aizkustinoši, ka jaunieši nav aizmirsuši šo seno dziesmu. Kaut gan skaidrs, ka pateicoties skolu sistēmai skolēni biežāk dzird šļāgerveidīgi lētas un salkanas dziesmiņas – kā tur bija tā “.. ceļš uz mājām..”? Skolu vadībai un IZM nu būtu iemesls padomāt, vai zibakcija nav mājiens par kārtējiem, daudzus gadus nedarītiem darbiem.

  2. … populārāko Latvijas skolas dziesmu “Dar’ man, tēvis, pastaliņas” …
    ————–
    Kopš kura laika tā ir skolu mīļākā dziesma???

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+