Kultūra
Kultūrpolitika

Pielikts punkts spekulācijām: Skolu jaunatnes dziesmu svētki notiks 2020. gadā 0


Dejotāji un virsvadītāji X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerts “Deja kāpj debesīs”.noslēgumā Daugavas stadionā.
Dejotāji un virsvadītāji X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerts “Deja kāpj debesīs”.noslēgumā Daugavas stadionā.
Foto – LETA

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks 2020. gadā no 6. līdz 12. jūlijam, otrdien pavēstīja Valsts izglītības satura centrs.

Dziesmu un deju svētku likums nosaka, ka Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Iepriekšējie XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika Rīgā 2015. gada jūlijā, un XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks Rīgā 2020. gadā no 6. līdz 12. jūlijam, tā liecina 18. septembrī Ministru kabineta sēdē apstiprinātais Izglītības un zinātnes ministrijas noteikumu projekts.

Saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likuma 6. pantu Dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti notiek Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, tās teritorijā un citās šiem pasākumiem piemērotās vietās. Viena no svētku norises vietām būs arī kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”, kurā šī gada maijā tika atklātas atjaunotās un paplašinātās tribīnes ar 10 400 skatītāju sēdvietām un kurš jau uzņēma XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekus.

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 2018./2019. mācību gadā notiks pūtēju orķestru repertuārā apguves skates un modelēšanas koncerti, tautas dejas lielkoncerta repertuāra apguves skates, mūsdienu dejas koncerta repertuāra apguves skates un modelēšanas koncerts, koru koncerta repertuāra apguves skates, tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” Alūksnē un Talsos, kolektīvu vadītāju semināri un citi ar Svētku māksliniecisko sagatavošanu saistītie pasākumi.

Vēl 2018. gada pavasarī Kultūras ministrija bija gatava izstrādāt likuma grozījumus, lai Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus pārceltu par gadu vēlāk, tā kā bija bažas, ka varētu laikus nepabeigt Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas 2. kārtu. Taču, lai rūpētos par svētku procesa nepārtrauktību, tika nolemts būvniecības otro kārtu sadalīt divās daļās.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā: strēlnieku grims un kostīmi
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
Dzejnieču dinastija: Andas un Elīnas Līces dzeja Latvijai
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
“Es klausos cilvēku stāstos.” Lauras Vinogradovas dzeja
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
6 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas