Kultūra
Kultūrpolitika

Pielikts punkts spekulācijām: Skolu jaunatnes dziesmu svētki notiks 2020. gadā0


Dejotāji un virsvadītāji X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerts “Deja kāpj debesīs”.noslēgumā Daugavas stadionā.
Dejotāji un virsvadītāji X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerts “Deja kāpj debesīs”.noslēgumā Daugavas stadionā.
Foto – LETA

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks 2020. gadā no 6. līdz 12. jūlijam, otrdien pavēstīja Valsts izglītības satura centrs.

Dziesmu un deju svētku likums nosaka, ka Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Iepriekšējie XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika Rīgā 2015. gada jūlijā, un XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks Rīgā 2020. gadā no 6. līdz 12. jūlijam, tā liecina 18. septembrī Ministru kabineta sēdē apstiprinātais Izglītības un zinātnes ministrijas noteikumu projekts.

Saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likuma 6. pantu Dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti notiek Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, tās teritorijā un citās šiem pasākumiem piemērotās vietās. Viena no svētku norises vietām būs arī kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”, kurā šī gada maijā tika atklātas atjaunotās un paplašinātās tribīnes ar 10 400 skatītāju sēdvietām un kurš jau uzņēma XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekus.

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 2018./2019. mācību gadā notiks pūtēju orķestru repertuārā apguves skates un modelēšanas koncerti, tautas dejas lielkoncerta repertuāra apguves skates, mūsdienu dejas koncerta repertuāra apguves skates un modelēšanas koncerts, koru koncerta repertuāra apguves skates, tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” Alūksnē un Talsos, kolektīvu vadītāju semināri un citi ar Svētku māksliniecisko sagatavošanu saistītie pasākumi.

Vēl 2018. gada pavasarī Kultūras ministrija bija gatava izstrādāt likuma grozījumus, lai Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus pārceltu par gadu vēlāk, tā kā bija bažas, ka varētu laikus nepabeigt Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas 2. kārtu. Taču, lai rūpētos par svētku procesa nepārtrauktību, tika nolemts būvniecības otro kārtu sadalīt divās daļās.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Ministrs: Par valsts tēlu jādomā ne tikai Latvijas Institūtam, bet visiem valsts iedzīvotājiem 1
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Noskaties! Vidzemes lībiešu krastā tapis saviļņojošs mūzikas video Uģa Prauliņa skaņdarbam
20 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
Imants Lancmanis: “Brīnos, ka uz simtgadi nebija programmas, kas atbrīvotu Latviju no padomju graustiem.” 3
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Mainīs nepatērētā ūdens sadalīšanu “uz galviņām”
24 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Porziņģis NBA atgriežas ar 23 punktiem un uzvaru pār Bertānu
56 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien daudzviet spīdēs saule
43 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka? 1
9 stundas
Mārtiņš Āboliņš
Ekonomika
Mārtiņš Āboliņš: Kļūdas budžeta ieņēmumu prognozē var būt sāpīgas
55 minūtes