×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Piena cenas gāžas vēl zemāk (20)

Foto - Reuters/ScanpixFoto - Reuters/Scanpix

Kā kļuvis zināms “LA”, Igaunijas veikalos tiek realizēts piens, kura akcijas cena ir 0,29 eiro. Tā ir viszemākā piena cena, kas novērota veikalos pēdējos gados Baltijas tirgū. Tikmēr Latvijā viens no lētākajiem ir no Igaunijas ievestais piens – “Maxima Latvija” veikalu tīklā “Tere” piens ar D vit­amīnu polipakā maksā 0,55 eiro/l – liecina e-maxima.lv piedāvājums.

Savukārt Igaunijā ražotā piena “Alma” akcijas cena marta vidū dažos Latvijas veikalos bija 0,59 eiro/l, kamēr blakus Latvijā ražotais “EKO Baltais” 2% piens maksāja 0,95 eiro/l, bet piens “Kārums” 2,5% – 0,79 eiro/l. No lielveikalos redzētās plaukta cenas secināms, ka arī Polijā ražotais piens ar savu cenu sāk izkonkurēt pašmāju ražojumus.

Tirgotāji: tā nav tendence

Pašmāju piena pārstrādes uzņēmumi izsaka neapmierinātību ar lielveikalu politiku, kas importa preci piedāvā par zemāku cenu nekā vietējo – tas diskriminējot vietējos uzņēmumus. Proti, veikalu plauktos redzams, ka Polijas, Lietuvas un Igaunijas piens ir lētāks nekā Latvijā ražotais un šādas akcijas kļūst arvien biežākas. Pārstrādātāji izvairās par to runāt atklāti, jo baidās no “izrēķināšanās plauktos”.

Lielveikalu pārstāvji gan atzīst – satraukumam nav pamata. “Maxima Latvija” pārstāvji nav novērojuši tendenci, ka Igaunijas un Lietuvas ražotāji piedāvātu arvien zemāku cenu pienam. SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris skaidro: “Pēdējā gada laikā standarta cenas piena produktiem nav samazinājušās. Taču piena produktiem, tāpat kā citiem produktiem, tiek organizētas dažādas akcijas, līdz ar to var gadīties situācijas, kad kādam no produktiem neatkarīgi no tā, vai tas ir importa vai vietējā ražojuma, cena samazinās. “Maxima Latvija” veikalos vairāk nekā 70% no piedāvātajiem piena produktiem ir ražoti Latvijā. Arī iedzīvotāji iepērkoties vairāk priekšroku dod vietējās izcelsmes produktiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Vislielākā problēma ir lielveikali. Tie ražotājam spiež cenu lejā, bet uzcenojums ir nesamērīgi augsts. Uzcenojums daudziem lielveikaliem krietni pārsniedz 25% (daudzos gadījumos pat vairāk). Ja kāds apgalvo, ka tie ir meli – neticiet.

 2. “Maxima” vienmēr dod priekšroku leišu precēm.

 3. Padomju -krievu laikā fermās slauca pienu kam vienīgais kvalitātes rādītājs bija tīrība.tagad pienam nosaka šūnas ,baktērijas,tam ir jābūt atdzesétam.arī inhibitorus pārbauda ,lai nebūtu.
  Toties cik garšīgu sieru prata gatavot.un sanāca.Tagad kauns paliek ,kā piens tiek izķēzīts,par ko pārvērsts.Daudzos produktos kas skaitās piena produkti-piena nemaz tur nav.Tad nemaz nav jābrīnās ,ka veidojas piena pārprodukcija un mazie zemnieki nav vajadzīgi

 4. nesaprotu kāpēc igauņu svaigpiens sarūgstot nesmird, bet mūsējais smird pēc puvuma. Šī iemesla dēļ pērku igauņu pienu. Tas arī lētāks.
  Sveramais biezpiens gan mūsējais ir lētāks kā leišu, bet paciņu biezpiens gan ir drausmīgi dārgs. Varbūt ja nebūtu tik pārsmalks tas iepakojums būtu nopērkams arī paciņu biezpiens vēl derīguma termiņa laikā.

 5. Bet tās baltās ķimikālijas, kuras supermārektos tirgo par “”pienu”‘, kļūst aizvien dārgākas. Tā ir atklāta un nekaunīga līdz nelabumam Latvijas zemkopības iznīdēšana.

 6. Atrast! Kādu produkciju varētu ražot no piena un gandrīz visu eksportēt uz kautkurieni! Lai visiem, kuri ražo, iegūst pienu, lai visiem, tieši pašiem Zemniekiem sākas zelta laiki! Un uz pienu ir Milzīgs pieprasījums! Šo iespēju neatdot, Prihvatizēt, iegūt priekšroku, Neatdot Piena Lielvalstīm! Holandei, Vācijai! Bet ieņemt pārliecinošas Pozīcijas šīs produkcijas eksporta pasaulē! Un Puse no Lauksaimniekiem pārrietu uz Piena ražotni! Kā arī uz Liellopu gaļas eksportu! Vajag izdomāt, ko Latvieši varētu ražot no piena, kam būtu Pārliecinošs eksporta noiets!? Lai pašiem piena ieguvējiem, lauksaimniekiem Peļņa mēnesī ir Tūkstošiem! Vienkāršajam zemniekam!

 7. Krievijai ir pie kājas embargo,paši vien tagad bedrē esam.Viss ir iztirgots ārzemniekiem un tik vaimanā- krievi nāk.

  • krievi arī ir ārzemnieki!

   • es arī saku! Okupanti! Viena brašule te tikko visai sabiedrībai transportā izteicās sejā, ko viņa par visiem domā! gan jau sabiedriskajā transportā šādu leksiku var dzirdēt katru dienu!

   • Paši jau neesam labāki visu iztirgo lai būtu nauda par ko senči cīnījušies .Tagad notiek tik vienkārši.Bet nesaprotu kā muļķos cilvēkus uz nākošām vēlēšanām jo kaut kur jau šis sēž.

 8. Jā, kolhozi lauciniekiem bija ziedu laiks – visiem bija darbs un iztikšana, nekādu sociālo palīdzību neprasīja un ar ubaga tarbu nestaigāja. Tagad citi miljonāri (ne jau no godīga darba, šķiet), citi nabagi. Un vēl lai kāds pasaka, ka brīvā Latvija domā par visiem iedzīvotājiem. Kaut saglabājuši lauku viensētas, atbalstījuši lauksaimniecību un ražošanu, bet nē – lai tik laucinieki dodas uz pilsētām un ārvalstīm. Kur ejam?

 9. Valgā pērku pienu par 39 centiem, kefīru par 44 centiem litrā. Cenu paradīze, arī garša laba. Makam ar patriotismu nepietiek, jo nevaru atļauties pienu cenā virs 60centiem.

 10. Vienā lapā teksts nesalīda ? 😀

 11. Re ar embargo gribēja, lai Krievija nomirst badā, bet izznāca ka paši būs bankrotējuši !

  • Krievijas tauta cieš nezadē optimismu un humoru.Mēs arī neklājās vigli.Izpostīta rūpniecība, aizaug ušas bijušās druvas…
   Pensijas nepitiek medikamentiem.Vai Beļeviča kungs domā par75 gadīgiem iedzivotājiem? Šiem medikamentus jāpērk par pus cenu.Naudanetiek pienam.Šodien npirku zāles samaksāju 43 , 47 € par tabletēm divām nedeļām!

  • Mazāk skaties putinTV, tev jau smadzenes sāk pārvērsties par šķidrumu. Pārtikas embargo noteica Krievija, nevis ES, ja kas 🙂

 12. Tad vajag kolhozus?

Draugiem Facebook Twitter Google+