×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2017
Drukāt

Piesavinājušies ievērojamas summas: rosina sākt kriminālvajāšanu pret pieciem Centrāltirgus darbiniekiem (6)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret piecām personām, no kurām divas ir valsts amatpersonas, portālu LA.lv informēja KNAB.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi norāda, ka laika posmā no 2014.gada aprīļa līdz 2015.gada jūlijam Rīgas pašvaldības akciju sabiedrības “Rīgas Centrāltirgus” darbinieki veikuši prettiesiskas darbības.

Rīgas domei (RD) piederošās kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs organizēja piesavināšanos lielā apmērā, kapitālsabiedrības darbinieks (valsts amatpersona) atbalstīja valdes priekšsēdētāja organizēto piesavināšanos, savukārt trīs darbinieki piesavinājās kapitālsabiedrības naudas līdzekļus lielos apmēros, kas viņu rīcībā nonāca veicot savus darba pienākumus, nododot tos vadībai.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības: vienu valsts amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ja tas radījis smagas sekas un par piesavināšanos lielā apmērā organizēšanu; vienu valsts amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas radījis smagas sekas un piesavināšanos lielā apmērā atbalstīšanu, kā arī trīs personas par piesavināšanos lielā apmērā.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam ierosināt saukt pie kriminālatbildības trīs personas par kapitālsabiedrības naudas līdzekļu, kas viņu rīcībā nonāca, veicot savus darba pienākumus, piesavināšanos, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Gods kalpot Rīgai saimnieciskais atzars?

  2. Jau un durakam zinams ,ka valdiba zog! Bet prezidentam pie vienas vietas,kas ko dara,jo vins ir Vajonis,neviss Vejonis.!Mums vajag Trampu,tad visi deputati begtu ka zurkas!

  3. visa tirgus lieta ir netira un nedomajiet kad kadu notiesas vienigais lincu tiesu

  4. Nenosmieties ! Ko darīs ar pārējiem 1000 Centrāltirgus ”darbiniekiem”, kuri p**ģī ne mazāk par augšminētie 5 ?

  5. tā uzrakstīts, ka prātu var izmežģīt: vienkāršāk- nodarbojās ar reketu, izspiežot naudu no nomniekiem un pēc tam to sadalīja savā starpā

  6. Lūk , kur aiziet nauda, kuru vrēja iedot medicīnai!

Draugiem Facebook Twitter Google+