×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Piešķirs 70 000 eiro mākslas darbu starptautiskai apritei un starpkultūru dialogu veicināšanai

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Kultūras un mākslas darbu starptautiskai apritei un starpkultūru dialogu veicināšanai paredzēts piešķirt 70 000 eiro, liecina paziņojumus oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Kultūras ministrija ir izsludinājusi konkursu līdzfinansējuma saņemšanai projektiem, kas saņēmuši Eiropas Savienības (ES) programmas “Kultūra” (2007-2013), “Radošā Eiropa” apakšprogrammas “Kultūra” (2014-2020) un “Eiropa pilsoņiem” (2014-2020) pirmā atbalsta darbības “Eiropas vēstures piemiņas pasākumi” atbalstu.

Uz līdzfinansējumu var pretendēt organizācijas un institūcijas, kurām ticis piešķirts Eiropas Komisijas atbalsts un kuru projekta aktivitātes nav vēl noslēgušās. Pieejamais valsts budžeta līdzfinansējums šajā konkursa kārtā ir 70 000 eiro.

Programmas “Kultūra” (2007-2013) un “Radošā Eiropa” (2014-2020) mērķis ir sekmēt kultūras nozarē strādājošo cilvēku starptautisko mobilitāti, atbalstīt kultūras un mākslas darbu starptautisko apriti un veicināt starpkultūru dialogu. Savukārt atbalsta darbības “Eiropas vēstures piemiņas pasākumi” galvenais mērķis ir veicināt mieru un labklājību, kā arī aktualizēt vēsturisko vērtību nozīmi, īpaši atbalstot projektus, kuri atspoguļo galvenos pagrieziena punktus Eiropas vēsturē laika posmā no 20.gadsimta sākuma līdz mūsdienām, to nozīmi un sekas, ko Eiropa izjūt vēl šodien.

Līdzfinansējuma pretendentu vidū var būt nevalstiskās organizācijas, arhīvi, muzeji, pašvaldības, izglītības un pētniecības iestādes un citi interesenti.

Konkursa nolikumu, projekta pieteikuma anketu un sīkāku informāciju par konkursa nosacījumiem un norisi var iegūt Kultūras ministrijas mājaslapā “www.km.gov.lv”, ES programmas “Radošā Eiropa” mājaslapā “www.km.gov.lv/radosaeiropa”, ES programmas “Eiropa pilsoņiem” mājaslapā “www.km.gov.lv/eiropapilsoniem” un Kultūras ministrijas ES kultūras kontaktpunkta nodaļā.

Pieteikumi līdzfinansējuma konkursam jāiesniedz Kultūras ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā līdz 5.jūlijam plkst.17, nogādājot tos personīgi vai nosūtot pa pastu Krišjāņa Valdemāra ielā 11a, Rīgā, LV-1364, vai elektroniska dokumenta formā uz e-pastu “pasts@km.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+