×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Pieteikums Satversmes tiesai kā vēl viena barikāde

Foto - LETAFoto - LETA

 

Šo referendumu mums uzspieda! Tā ir provokācija no to pilsoņu puses, kuri raujas pie varas, izmantodami visus līdzekļus, ieskaitot demagoģiju, un atsaukdamies uz falšu demokrātiju.

 

Augsti mācīti konstitucionālo tiesību eksperti, juristi norādījuši uz šīs akcijas prettiesiskumu, Valsts prezidents vērsis uzmanību, cik šis pasākums ir absurds pēc būtības, tas ir pat pielīdzināts balsojumam, kas vestu pretī Latvijas valsts izbeigšanai. Tas ir absolūti pašsaprotami, ka vienīgā Latvijas valsts valoda ir un tai vienmēr ir jābūt latviešu valodai. Tas ir tāpat kā elpot. Politikā var vienoties par dažādiem kompromisiem, bet ir lietas, par kurām nevar būt kompromisu, un valodas jautājums ir viens no tiem, tāpat kā valsts suverenitāte un teritorijas nedalāmība. Jo tikai Latvijā mēs varam kopt un attīstīt savu valodu, savu kultūru un tautu.

Tie ir meli, ka Latvijā uz līdztiesīgiem pamatiem iespējams pastāvēt divām valsts valodām. Nenovēršami, ka, pieņemot šādu plānu, mūsu zemi un tautu rusificēs un palēnām nonāks līdz krieviskai Latvijai, ne vairs latviskai, kā bija paredzējuši tie, kuri cēla šo valsti, un kā vēlas pašreizējais tautas vairākums. Ierosinātais referendums ir pilnīgā pretrunā mūsu Satversmes garam un būtībai.

 

Lai nākotnē neatkārtotos līdzīgas nejēdzības, ir pēc iespējas ātrāk jāpieņem Satversmes grozījumi, nosakot, ka negrozāmi ir panti par vienīgo valsts valodu, par teritorijas nedalāmību. Tā tam ir jāpaliek mūžīgi mūžos.

 

Es parakstīju Nacionālās apvienības sagatavoto pieteikumu Satversmes tiesai par referenduma atcelšanu kā neatbilstošu Satversmei, kā nelikumīgu. Nav pieļaujamas spekulācijas par demokrātiju, ko mēs it kā ievērojam. Tā ir pārprasta demokrātija. Var jau teikt, ka par vēlu, bet ir jāizmanto pilnīgi visas iespējas, kaut vai teorētiskas, lai novērstu nejēdzību, kas mums izmaksās vismaz divus miljonus latu. Zīmīgi, ka pretimstāvēšana atkal notiek vēsturiskās atceres barikāžu dienās. 30 deputātu pieteikums Satversmes tiesai par prettiesiska referenduma atcelšanu, ja vēlaties, ir vēl viena barikāde pret apdraudējumu latviešu valodai. Arī mums jālieto visi iespējamie līdzekļi, lai nostiprinātu Latvijā latviešu valodu. Protams, referendumā mēs pārliecinoši uzvarētu, taču tā būtu politiska uzvara, īslaicīgs gandarījums, kas nenozīmē, ka mūsu pretinieki liksies mierā un nealks pēc revanša. Jau tagad viņi apkopo spēkus jauniem referendumiem. Turpretī tad, ja tā būs tiesiska uzvara, tad ilgtermiņā liegtu un atņemtu vēlēšanos graut Latvijas valsti pašos pamatos. Tā būtu uzvara ar garantiju.

Bet, ja tiesa lems, ka referendums ir jārīko, tad visi būsim aktīvi un pildīsim savu pilsoņu pienākumu pret šo valsti, pret saviem bērniem un viņu tiesībām savā zemē runāt latviešu valodā. Tad mēs visi piedalīsimies referendumā, un mūsu balsojums būs – “PRET” krievu valodu kā otru valsts valodu!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+