×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Oktobrī virkne bezmaksas pasākumu veltīti garīgai veselībai

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pirmās 
psiholoģijas dienas


No 5. līdz 25. oktobrim Latvijā pirmo reizi notiks Psiholoģijas dienas, ko rīko Latvijas Psihologu biedrība, Latvijas Skolu psihologu asociācija un citas profesionālās organizācijas sadarbībā ar Latvijas augstskolām. To laikā arī paredzēts informēt plašāku sabiedrību par psihologu darbu, pastāstīt, ko psihologi var piedāvāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, tostarp – veicināt izpratni par to, kādas atšķirības ir starp psihologa, psihoterapeita un psihiatra pakalpojumiem.

Rīgā, Liepājā, Valmierā, Dobelē un Daugavpilī notiks vairāk nekā 50 dažādu pasākumu, no kuriem lielākā daļa būs bez maksas un paredzēti plašam sabiedrības lokam. Ņemot vērā to, ka Latvijas iedzīvotājiem nav iespēju saņemt valsts apmaksātu psiholoģisko palīdzību, psihologi vairākās pilsētās sniegs arī bezmaksas konsultācijas.

Vesels gars arī vecumā


Nākamceturtdien, 10. oktobrī, Latvijā notiks arī Psihiskās veselības diena, kas šogad veltīta gados vecu cilvēku psihiskajai veselībai. “Ģimenes ārsti gatavi ārstēt senioram hipertensiju, sirds ritma traucējumus, plaušu kaites, taču ne vienmēr pamana depresiju, apjukuma epizodes, slikti pazīst demences, piemēram, Alcheimera slimības sākumu. Ja to sāktu ārstēt agrīni, varētu uz daudziem gadiem aizkavēt slimības attīstību,” saka Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds.

9. oktobrī daudzās Latvijas psihoneiroloģiskajās slimnīcās un ambulatoros centros, arī Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra garīgās veselības aprūpes nodaļā “Pār­daugava” un ambulatorajā garīgās veselības aprūpes centrā “Veldre” notiks atvērto durvju dienas. 10. oktobrī P. Stradiņa Medicīnas muzejā plkst. 16 par psihiskās veselības uzturēšanu un saglabāšanu arī vecumā ar saviem ieteikumiem dalīsies aktrises Olga Dreģe un Ausma Kantāne.

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Ģimeņu psihoterapijas biedrību no 7. līdz 11. oktobrim rīko garīgās veselības veicināšanas nedēļu “Ģimene – atver durvis vairāku paaudžu attiecībām”, kuras laikā no plkst. 18 līdz 21 piecās Rīgas skolās notiks ģimenes psihoterapeitu vadītas bezmaksas meistarklases, kurās ikviens varēs pilnveidot savas zināšanas par labāku attiecību veidošanu bērnu, vecāku un vecvecāku vidū (pieteikšanās pa tālr. 67105873).

 

Uzziņa


 Par Psiholoģijas dienu norisi vairāk var uzzināt interneta mājaslapā www. psihologijasdienas.lv.

 Par psihiskās veselības dienu – www.psihiatru-asociacija.lv.

 Par garīgās veselības nedēļu – www.gimenespsihoterapija.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+