×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Pirmie četri cilvēki deklarējuši savulaik gūtos nelegālos ienākumus

nauda_burka

Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņēmis pirmās četras deklarācijas, kurās cilvēki deklarējuši iepriekš nedeklarētos ienākumus, tādējādi legalizējot ap 100 000 latu.

Kā šodien žurnālistiem sacīja VID pārstāve Dace Pelēkā, par šiem ienākumiem aprēķināts 16 500 latu iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) pēc 15% likmes, no kuriem līdz šim samaksāti vien 2600 lati.

Kā ziņots, līdz ar sākumdeklarēšanos valsts dod iedzīvotājiem iespēju legalizēt laikā no 1991.gada līdz 2007.gada beigām nelegāli gūtos ienākumus, par tiem samaksājot samazināto IIN 15% apmērā.

Šos iepriekš nedeklarētos ienākumus iespējams deklarēt, iesniedzot fiziskās personas mantiskā stāvokļa deklarāciju VID laikā no 1.marta līdz 1.jūnijam, norādot nedeklarēto ienākumu summu un maksājamo nodokļu apmēru.

Nodokli varēs samaksāt viena mēneša laikā, taču, ja šī summa pārsniegs 1500 latus, tad nodokli varēs samaksāt trīs vienādās daļās, katru no tām samaksājot līdz 16.jūnijam, 16.septembrim un 16.decembrim.

Iepriekšminētajiem maksājumiem VID piemēros vispārējo samaksas termiņa pagarināšanas, kavējuma naudas un piedziņas kārtību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+