Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
29. maijs, 2015
Drukāt

Par ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 29. maijā

Foto: LETAFoto: LETA

Arkādija parks.

“Dzimtenes Vēstnesis”. Arkādijas parku Torņakalnā šovasar sevišķi uzkopj, ierīkojot tur jaunus apstādījumus un puķu dobes. Tagad apstādījumus pat aplaista, ko agrāk nekad nedarīja. Patlaban iesākts likt ap parku arī jaunu žogu pēcVērmaņa dārza parauga. “Arkādija” ir viens no labākiem parkiem publikas atpūtai, tikai viena lieta vēl ir pavisam neciešama – huligānisms. Uzraudzības parkā nav gandrīz nekādas, un huligāni pa vakariem rīkojas pavisam svabadi.

“Ņevas Viļņi”. Baltijas guberņu nosaukumu pārgrozīšanas projekts. Iekšlietu ministrijā atkal iekustināts jautājums par triju Baltijas guberņu nosaukumu pārgrozīšanu, kuru krieviskie nosaukumi tagad vāciski. Dažas vēsturnieku biedrības, kuras šo jautājumu apspriedušas, aizrādījušas, ka ķeizarienes Katrīnas II laikā šīs guberņas tika sauktas pēc guberņas pilsētu vārdiem – par Rēveles, Rīgas un Jelgavas guberņām. Bez tam vēl pastāv projekts pārdēvēt šīs guberņas krievu valodā par: Estonskaja, Livonskaja un Kuronskaja.

“Jaunās Latviešu Avīzes”. Jelgavas Latviešu karā ievainoto slimnīcas priekšniecei, zvērināta advokāta J. Čakstes kundzei šī mēneša pirmās dienās Visaugstāki piešķirts par nopelniem zelta medālis, nēsājams uz krūtīm Sv. Annas lentā.

“Jaunais Vārds”. Jaunpils. Jau ilgāku laiku visa Jaunpils draudze iztiek bez mācītāja, jo mūsu mācītājam Bernevicam bija mūs jāatstāj. Gaidīdami uz viņa atgriešanos vai arī uz citu mācītāju, iedzīvotāji, sevišķi mūsu veči, bieži vien par velti nostaigā uz baznīcu. Vispār pēc vācu iebrukuma ļaužu vairumā nomanāma stipra reliģiozitāte. Sāk atkal runāt par tuvo pasaules galu, vecie ļaudis cītīgi studē “tos” rakstus.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+