×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 27. novembrī

Foto - LETAFoto - LETA

“Rīgas Ziņas”

Pārtikas preču spekulantu viltība. Vajātie pārtikas preču spekulanti izdomājuši jaunu līdzekli, kā izsargāt savas preces no konfiscēšanas. Viņi vairs neieved preces no tuvākām dzelzceļa stacijām pilsētā ar ekspeditoriem vai vienkāršiem vezumniekiem, bet ar vietējo zemnieku palīdzību. Ar tiem viņi ieved gaļu, miltus, cukuru utt. Tagad šī spekulantu viltība ir izzināta un tāpēc uzmana lauciniekus, kurus piespiež pārdot pārtikas preces atklātos tirgos par obligatoriskām cenām.

Diližansa satiksme starp pilsētu un Āgenskalnu. Diližansa satiksmes ierīkotāji starp pilsētu un Torņakalnu atklāj sestdien, 28. novembrī, jaunu līniju līdz Āgenskalna tirgum Lielā Lēģeru ielā. Diližansi brauc no 7 rītā līdz 7 vakarā, ik pa 20 vai 30 min., skatoties pēc pasažieru skaita. Braukšanas maksa tā pate, kā uz Torņakalna līnijas.

 

“Līdums”

Neilanda vietnieks. Tikko mācītājs Neilands ir miris, kad par viņa vietnieku Valmierā sākušās dzīvas sarunas vietējās baznīcas cienītāju aprindās. Līdz šim Neilanda vietai nebija daudz tīkotāju, jo, lai gan Neilands bija mācītāja amatu atstājis, viņa vietniekam no mācītāja ienākumiem bija jāizmaksā Neilandam trešā daļa. Tagad tas tā vairs nav. Par kandidātiem uz Neilanda vietu min Maldoni no Cēsīm, bet vecā paaudze, Neilanda domu biedri, kādu te ir ļoti daudz, grib atdabūt šurp Beldavu no Auces.

Valmiera. Uz karu! Vietējā seminārā bieži nomanāmi ekstrēmi. Tagad semināristi sviež mācīšanos pie malas un dodas uz karu kā savvaļnieki. Turp aizgājis jau liels skolnieku skaits. Nesen kādu skolnieku skuķes izvadīja ar puķēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+