×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja 1914. gada 3. oktobrī

Foto - LETAFoto - LETA

Huligānisms. Pēdējā laikā vairākās vietās no nezināmām personām naktī noņemtas izkārtnes latviešu un vācu valodās. Pagājušā naktī kādam ārstam uz Grūdu ielas noņemta izkārtne, uz kuras ārsta vārds bija uzrakstīts latīņu burtiem. Izkārtnes krievu valodā nekur nav aiztiktas. Noņemtām izkārtnēm nav nekādas vērtības priekš zagļa, jo tās parasti ir no emaljēta skārda vai porcelāna.

“Jaunā Dzīve”

Rīgas galvenajā stacijā apakšējās pasažieru telpās pie uzejas uz trepēm uzstādīts liels pulkstenis. Tāds pat stundenis uzstādīts turpat bagāžas telpās. Trešo lielu pulksteni uzstāda tai vietā, kur vilciens atiet augšā uz peroniem. Pulksteņi ir glīti un rādītāji tiem ir uz divām pusēm.

Rīgas mācības apgabalā tagad sajūtams skolotāju trūkums. Tāds pats trūkums novērojams arī citos mācības apgabalos, sevišķi vācu valodas skolotāju trūkums. Rīgas mācības apgabala valdē ienākuši daudz pieprasījumi no attālākiem Krievijas apvidiem, pat no Sibīrijas, sevišķi pēc vācu valodas skolotājiem. Daži piesolījumi ir ar labiem noteikumiem gan privātās mācību iestādēs, gan kroņa vidusskolās. Šie piesolījumi izkārti mācības apgabala valdē uz sevišķas tāpeles.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Lejasciems. Visu pēdējo laiku lauksaimnieki rāvās ar kulšanu, kuļmašīnu īpašniekiem bija pats karstākais “siena laiks”. Divus gadus atpakaļ, kad kuļmašīnu bij maz, kulšana vilkās līdz pašiem ziemas svētkiem, bet tagad, kur kuļmašīnu skaits lielā mērā pieaudzis, kulšana beidzas jau oktobra sākumā.

“Latviešu Avīzes”

Sagatavojusi Lilija Limane

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+