Latvijā
Kriminālziņas

Policija aiztur “turīgu” ļaundari – recidīvistu 0

Foto-REUTERS

14. marta vakarā likumsargi aizturējuši “turīgu” ļaundari, kurš par taksometra pakalpojumiem mēģinājis norēķināties ar suvenīru eiro banknotēm, informēja Valsts policijā (VP).

Taksometra šoferis pēc palīdzības pie likumsargiem vērsās ap plkst.22.00, sakot, ka viņa taksī atrodas pasažieris, kurš mēģināja norēķināties par braucienu ar suvenīra banknoti.

Kāds 1976. gadā dzimis vīrietis, vēlēdamies par brīvu aizbraukt līdz savam galamērķim, otrdienas vakarā, Teikas rajonā izsauca taksometru. Brauciena laikā pasažieris jautājis taksometra šoferim par iespēju izmainīt 100 eiro banknoti, uz ko šoferis atbildējis apstiprinoši.

Lai gan automašīnā bijis tumšs, saņemot banknoti, taksometra vadītājs uzreiz sapratis, ka tā nav īstā nauda.

Pieķeršanas brīdī pasažieris nemēģināja sevi attaisnot vai atrunāties, vien noteica, ka atkal ir ticis pieķerts.

Aptverot situāciju, taksometra vadītājs, nekavējoties devies uz Teikas iecirkni, lai ļaundari nodotu policijas rokās.

Policija norāda, ka šis nav pirmais gadījums, kad vīrietis, izmantojot situāciju, ka taksometros mēdz būt vājš apgaismojums, mēģina norēķināties ar šādām banknotēm. 2016. gadā vīrietis bija izdarījis četrus identiskus noziegumus, sniedzot taksometra šoferiem suvenīra banknotes. Toreiz šoferi tumsā nebija pamanījuši, ka tā nav īstā nauda, un tikai vēlāk policijai ziņojuši par notikušo. Par šiem gadījumiem policijā jau iepriekš uzsākti kriminālprocesi.

Saistītie raksti

Saistībā ar notikušo arī šoreiz uzsākts kriminālprocess par krāpšanu nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Likumsargi aicina iedzīvotājus, kuri ikdienā saskaras ar lielām naudas summām, vienmēr pievērst uzmanību, vai uz banknotēm ir pretviltošanas elementi. Savukārt, ja kāds mēģina norēķināties ar banknoti, kurai nav kāda no drošības elementiem, par to nekavējoties jāziņo policijai, zvanot 110.

LA.lv