Latvijā
Kriminālziņas

Policija aiztur uzņēmuma grāmatvedi par 35 000 eiro piesavināšanos 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Fotolia

Likumsargi šā gada 2. maijā aizturēja grāmatvedi, kura tiek turēta aizdomās par aptuveni 35 000 eiro piesavināšanos no savas darba vietas. Sieviete konkrētajā uzņēmumā strādājusi 10 gadu. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par naudas piesavināšanos lielā apmērā, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Šā gada aprīlī VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) no kāda uzņēmuma, kas nodarbojas ar tehnikas realizāciju, saņēma iesniegumu par sievieti, kura no savas darba vietas piesavinājusies ievērojamu naudas summu.

Policisti noskaidroja, ka konkrētajam uzņēmumam vairākus gadus bijis tikai viens revidentu pakalpojumu sniedzējs. Nomainoties šī pakalpojuma sniedzējam, tika atklāta ap 35 000 eiro liela nesakritība jeb iztrūkums.

Pašreizējā informācija liecina, ka sieviete, kura uzņēmumā grāmatveža pienākumus veikusi 10 gadu, ar nelikumīgajām darbībām nodarbojusies aptuveni četrus gadus. Mahinācijas darbiniece veikusi ik mēnesi sev izmaksājot lielāku summu nekā bijusi viņas faktiskā alga.

Saistībā ar notikušo likumsargi aizturēja aizdomās turēto sievieti. Kratīšana tika veikta sievietes radinieku mājoklī. Naudas summa, ko piesavinājusies grāmatvede, nav atgūta.

Aizturētā persona iepriekš policijas redzeslokā nav nonākusi.

Saistītie raksti

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajai personai šobrīd piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

LA.lv