×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Policija dienas laikā apturējusi 690 velosipēdistus un kājāmgājējus

Foto-LETAFoto-LETA

Trešdien, 18.jūlijā, speciālajos reidos Rīgā un tās apkārtnē policija veica skaidrojošo darbu ar 690 gājējiem un velobraucējiem, kuri pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot gan sevi, gan citus. Pavisam kopā šiem satiksmes dalībniekiem tika noformēti 23 administratīvā pārkāpuma protokoli, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Lita Juberte.

Kā skaidroja VP Prevencijas pārvaldes Metodiskās vadības nodaļas priekšnieks Andris Pāže, šie reidi netika rīkoti ar mērķi sodīt vai iebiedēt. “Ikdienā redzam, ka daudzi gājēji un velobraucēji neievēro ceļu satiksmes noteikumus, rīkojas pārgalvīgi un nenovērtē iespējamos riskus. Ar šiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāveic preventīvs darbs – jārunā, jāskaidro. Tikai atkārtotu pārkāpumu vai īpaši rupjas un neiecietīgas attieksmes gadījumos sastādījām protokolus,” sacīja Pāže.

Vakar reidi notika gan Rīgas centrā, gan ārpus tā. Policija darbu sāka jau agrā rīta stundā, pārbaudot, kā gājēji un velobraucēji ievēro noteikumus pašā Rīgas centrā – uz gājēju pārejām tirdzniecības centra “Origo” tuvumā, kur ir intensīva dažādu satiksmes dalībnieku plūsma.

Pēcpusdienā policija devās vairākos virzienos – uz Jūrmalas šoseju, Dzelzavas ielu, kā arī uz tirdzniecības centru “Alfa” un “Olimpia” apkārtni. Šīs vietas tika izvēlētas, jo tajās vienuviet ir intensīva gājēju, velobraucēju un automašīnu satiksme. Līdzās atrodas gan brauktuves, gan veloceliņi, gan gājēju pārejas, un visiem satiksmes dalībniekiem jāzina un jāievēro savi noteikumi, kā arī jābūt tolerantiem vienam pret otru, lai izvairītos no negadījumu situācijām.

Vērtējot vakardienas reidus, Pāže atzina, ka situācija nav laba, bet nav arī ļoti slikta. Viņa skatījumā, tā drīzāk ir bēdīga. “Viens ir skaidrs: šādi reidi noteikti jāturpina gan vispār, gan konkrētajās vietās, jo ir daudz vieglprātīgu satiksmes dalībnieku, kas rīkojas spontāni un nedomā par sekām. Lielākās problēmas ir ar vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuri neredz jēgu noteikumiem un turpina šķērsot brauktuvi tā, kā ir viņiem ērtāk un ātrāk,” skaidroja Pāže.

Tāpat VP aicina visus iedzīvotājus atkārtot ceļu satiksmes noteikumus, jo pēc vakardienas reidiem likumsargi ir vēl vairāk pārliecinājušies, ka mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki tos nereti nezina vai neievēro.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos velosipēdistiem un mopēdistiem par dažādiem pārkāpumiem noformēti 5245 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir par 95 vairāk nekā analoģiskā laika periodā pērn. Arī gājējiem noformēto protokolu skaits ir pieaudzis – šogad izrakstīti 19 332 protokoli, pērn – 18 011.

Kā ziņots, VP apkopotā statistika liecina, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar analoģisku laika periodu pērn, ir pieaudzis uz Latvijas ceļiem cietušo un bojā gājušo cilvēku skaits.

Starp upuriem ir arī mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki – gājēji un velosipēdisti, kas nereti neievēro noteikumus, tāpēc policija šo ceļu satiksmes dalībnieku kontrolei turpmāk sola pievērst vēl lielāku uzmanību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+