Latvijā
Sabiedrība

Policija vērtē iespējamos pārkāpumus Ukrainas atbalsta akcijā 7


Plakāts piketā pret Krievijas agresiju Ukrainā saistībā ar notikušo apšaudi Mariupolē.
Plakāts piketā pret Krievijas agresiju Ukrainā saistībā ar notikušo apšaudi Mariupolē.
Foto: LETA

(Valsts policija precizē sniegto informāciju 1.un 2.rindkopā, pievienota 5.rindkopa)

Valsts policija (VP) vērtē iespējamos pārkāpumus pirmdien pie Krievijas vēstniecības notikušajā Ukrainas atbalsta akcijā, informē VP.

Policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka pirmdien pusdienlaikā Rīgā pie Krievijas vēstniecības notiekošajā protesta akcijā pret Krievijas agresiju Ukrainā par iespējamiem pārkāpumiem policijas iecirknī nogādāti divi vīrieši. Šobrīd ir uzsāktas četras administratīvās lietas, kuras policija turpina izvērtēt.

Par piketos aizliegtas simbolikas izmantošanu iecirknī nogādāts 1961.gadā dzimis vīrietis, kurš protesta norises vietā izmantoja plakātu, uz kura bija attēlota piketos aizliegta nacistiskās Vācijas un bijušās PSRS simbolika. Otrs – 1985. gadā dzimis vīrietis – policijas iecirknī nogādāts par iespējamu piegružošanu.

Pret abiem vīriešiem uzsāktas lietas arī par iespējamu nepakļaušanos policijas darbiniekiem.

Sadovskis atzīmē, ka šobrīd policija turpina vērtēt apstākļus visās uzsāktajās lietās, taču galīgie lēmumi vēl nav pieņemti. Pēc pilnīgas iepazīšanās ar situāciju policija lems, vai kāda no lietām tiks izbeigta.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka piketa laikā aizturēts Latvijas Ukraiņu kongresa priekšsēdētājs Nikolajs Pavļuks, jo viņam bijis plakāts, uz kura attēlota svastika. Tāpat akcijas laikā aizturēts TV3 operators, kurš zemē nometis papīra lapiņu, tādējādi piesārņojot pilsētu, policistu minēto aizturēšanas iemeslu BNS atstāstīja Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA).

Ziņu aģentūras iepriekš vēstīja, ka akcijā pie Krievijas vēstniecības Rīgā pirmdien pulcējās ap 50 cilvēku.

Galerijas nosaukums
LA.lv