Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Policija, visticamāk, lauzīs līgumu ar fotoradaru uzstādītājiem

Foto-LETAFoto-LETA

Pašlaik izskatās, ka Valsts policija (VP) nākamnedēļ būs spiesta lauzt līgumu ar stacionāro fotoradaru uzstādītāju “Vitronic Baltica un partneri”, aģentūrai LETA atzina iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece juridiskajos jautājumos Evika Siliņa.

Siliņa norādīja, ka 24.jūlijā uzņēmumam beidzas pēdējais termiņš trūkumu novēršanai pēc otrā brīdinājuma. “Nākamais solis būtu tāds, ka valstij ir tiesības paziņot viņiem par līguma izbeigšanu,” sacīja Siliņa. Jautāta, vai tas patiešām tiks darīts, viņa atbildēja: “Šobrīd izskatās, ka jā.” Tādā gadījumā lēmums par līguma laušanu būs jāpieņem VP.

Kā skaidroja Kozlovska padomniece, līdz šim valsts no fotoradaru uzstādītāja nav saņēmusi nekādus argumentētus priekšlikumus citādam situācijas risinājumam. Protams, pirms lēmuma pieņemšanas par līguma laušanu tikšot rūpīgi izvērtēts, vai valstij tas neradīs kaitējumu.

Jautāta, kādas būs līguma izbeigšanas sekas, Siliņa aģentūrai LETA atbildēja, ka pagaidām to vēl ir grūti prognozēt. Katrā ziņā visas ātruma mērierīces pieder uzņēmumam “Vitronic Baltica un partneri”, valsts tās nav pirkusi, tikai vienojusies par kārtību, kādā uzņēmums, izmantojot šīs ierīces, sniedz valstij pakalpojumus.

Līdz ar to pēc līguma laušanas VP pastāvētu iespēja atpirkt fotoradarus vai arī rīkot jaunu iepirkuma konkursu. Būs jāvērtē, kas izdevīgāk, aģentūrai LETA sacīja Siliņa.

Ministra padomniece pastāstīja, ka gadījumā, ja VP nolems lauzt līgumu ar “Vitronic Baltica un partneri”, uzņēmumam tiks dotas 20 darbdienas laika, lai iesniegtu motivētu skaidrojumu, kādi ir objektīvie apstākļi, kas liedz tam izpildīt līguma nosacījumus. Ja uzņēmums šādu skaidrojumu iesniegs, VP būs jāatbild tam, dodot iespēju mēneša laikā īstenot skaidrojumā piedāvātos risinājumus situācijas noregulēšanai.

Siliņa atzina, ka veids, kādā tiek realizēts fotoradaru projekts, Latvijā ir jaunums, tāpēc VP ir centusies nākt pretī uzņēmumam, piemēram, nosūtot rakstiskus lūgumus pašvaldībām nevilcināties ar būvatļauju izsniegšanu u.tml.

Kā ziņots, līdz 12.jūlijam uzņēmums “Vitronic Baltica un partneri” bija uzstādījis un nodevis VP 27 stacionāros fotoradarus, tādējādi pusotra mēneša laikā uz Latvijas ceļiem klāt nākuši četri jauni radari.

Kā aģentūrai LETA pagājušajā nedēļā pastāstīja “Vitronic Baltica un partneri” preses sekretāre Antra Gaile, vēl piecās stacionāro fotoradaru ierīkošanas vietās ir uzstādīti betona pamati un turpinās elektropieslēguma ierīkošanas darbi. Vienlaicīgi turpinās arī pārējo objektu būvprojektu saskaņošanas darbi.

LETA jau ziņoja, ka 24.maijā Rīgā un arī ārpus galvaspilsētas darbību sāka 23 stacionārie fotoradari. Pirms stacionārajiem fotoradariem atbilstoši valsts standartam ir izvietota ceļazīme nr.846 – “Fotoradari”.

VP priekšnieks Ints Ķuzis maija beigās nosūtīja privātajam partnerim otro brīdinājumu, kas turpina janvārī iesākto līguma laušanas procedūru. Tas paredz, ka divu mēnešu laikā jeb līdz 24.jūlijam komersantam jānovērš trūkumi un jāizpilda līgumsaistības.

Saskaņā ar noslēgto līgumu uzņēmumam “Vitronic Baltica un partneri” pavisam ir jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 60 jābūt tikai butaforijām. Papildus tam komersantam jānodrošina arī 30 pārvietojamo fotoradaru darbība.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+