×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. maijs, 2016
Drukāt

Polijas premjere sola nekad nepiekāpties ES ultimātiem (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Polijas premjerministre Beāta Šidlo

Polijas premjerministre Beāta Šidlo piektdien paziņoja, ka viņas valdība nekad nepadosies nevienam Eiropas Savienības (ES) ultimātam, un pārmeta vairākiem Eiropas Komisijas (EK) locekļiem mēģinājumu iznīcināt savienību.

Šidlo šādi reaģējusi uz EK prasību Polijai līdz pirmdienai sniegt paskaidrojumus par tās pretrunīgi vērtēto tiesu reformu.

“Polija nekad nepakļausies nevienam ultimātam,” parlamentā paziņoja premjere, sakot, ka EK ir dažas personas, kas labāk vēlas iznīcināt ES, nekā redzēt to attīstāmies.

EK janvārī sāka izmeklēšanu, lai pārbaudītu, vai pretrunīgi vērtētie Polijas likumi nav pretrunā ar ES tiesību normām.

EK viceprezidents Franss Timmermanss kopš tā laika vairākkārt ticies ar Polijas varasiestāžu pārstāvjiem, cenšoties rast skaidrību aspektos, kas radījuši bažas EK, bet bez būtiska progresa.

EK paziņojusi, ka pirmdien nāks klajā ar oficiālu viedokli, izklāstot savas bažas, ja vien no Polijas puses nebūs nozīmīga progresa šo bažu kliedēšanā.

Ja Varšava to neizdarīs un process attīstīsies Polijai nelabvēlīgi, tai teorētiski var tikt apturētas balsošanas tiesības ES.

EK sevišķi satraukusies par Polijas likumiem, kas dod valdībai tiesības iecelt un atlaist sabiedrisko raidorganizāciju vadītājus, kā arī par Konstitucionālā tribunāla reformu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “EK sevišķi satraukusies par Polijas likumiem, kas dod valdībai tiesības iecelt un atlaist sabiedrisko raidorganizāciju vadītājus, kā arī par Konstitucionālā tribunāla reformu.” Viss skaidrs – EK baidās, ka nevarēs izmantot sabiedriskos mēdijus savās interesēs.

  2. Prawidlowe rozwiazanie!

  3. Jākomandē uz Poliju rižā ar lēno – viss būs pēc EK gribas !

Draugiem Facebook Twitter Google+