Pasaulē

Porošenko: galvenais, ko izdevās panākt, ir uguns pārtraukšana 32

Foto – AFP/LETA

Pēc smagajām sarunām Minskā Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka “galvenais, ko izdevās panākt, ir uguns pārtraukšana, kas stāsies spēkā naktī no sestdienas uz svētdienu”.

Tāpat, kā paziņoja Ukrainas prezidents sarunu dalībnieki esot vienojušies, ka Ukrainai jāatgūst kontrole pār visu valsts robežu. Šobrīd daļu robežas ar Krieviju Doņeckas un Luhanskas apgabalā kontrolē Kremļa atbalstītās teroristiskās organizācijas.

Porošenko arī apstiprināja, ka Ukrainas un Krievijas armiju ģenerālštābi līdz rītdienai veiks pārrunas, lai vienotos par to, kā vislabāk uzraudzīt pamieru Ukrainas austrumu apgabalos. “Dokumentā ir noteiktas skaidras saistības arī par ārvalstu karaspēka izvešanu no Ukrainas teritorijas. Visi algotņi no Ukrainas teritorijas ir jāizved tuvākajā laikā,” uzsvēra Porošenko.

Gan Vācijas kanclere Angela Merkele, gan Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka sarunās panāktais progress sniedz cerību.

Saistītie raksti

“Minskas saiets ir beidzies. Esam vienojušies par uguns pārtraukšanu, sākot ar 15. februāri. Tad smagā bruņojuma izvešanu. Tā arī ir cerība,” sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” paziņoja Merkeles preses pārstāvis.

Tikmēr Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers sarunā ar raidsabiedrību BBC uzsvēra, ka panāktā vienošanās nav “ne visaptverošs risinājums, ne panākums”. Arī Francijas prezidents apstiprināja, ka ilgstoša miera panākšanai Ukrainā vēl ir jāpaveic daudz darba. “Taču vienošanās ir patiesa iespēja uzlabot situāciju,” apgalvoja Olands.

LA.lv