Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
3. augusts, 2015
Drukāt

Portāls: Jauno projektu dzīvokļu īpašnieki nodoklī maksās būtiski vairāk (2)

Foto- LETAFoto- LETA

Jaunais projekts "Skanstes mājas".

Tieslietu ministrija ierosinājusi, ka ar 2017.gadu īpašumu kadastrālā vērtība jānosaka 85% no tirgus cenas. Līdz ar to augstāki nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi skars ap 1000 jauno projektu māju, kurās ir 32 000 dzīvokļu, lēš portāls “Lsm.lv”. Lielākā daļa jauno namu atrodas Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā.

Lielai daļai dzīvokļu kadastrālā vērtība palielinātos par 10%, bet “gandrīz 3000 mitekļu vērtība augtu pat par 30%-40%, jo tie atrodas it kā pagrabstāvā, kam līdz šim piemērotas atlaides,” raksta “Lsm.lv”.

Par jauno koncepciju otrdien lems valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. šī kadastra būšana vispār ir krimināla. normāli būtu, ka kadastra vērtību nosaka vienreiz – pirkšanas/mantošanas/dāvinājuma brīdī, turklāt darījuma summa būtu vienāda ar šo mistisko kadastrālo vērtību un viss! Tādejādi ilglaicīgie iedzīvotāji būtu pasargāti no šiem murgiem, ka tev gada laikā var celties NIN par 30-40%, savukārt gribi par 1milj iegādāties īpašumu, lūdzu, bet maksāsi arī adekvātu NIN. Nevajadzēs kaut kādas atlaides mazturīgajiem utt.

  2. tas ir intresants formulejums Atbildēt

    jo kad jautā pārdevejiem, tad tie vienā balsī apgalvo ka tirgus ir apstājies, darijumi notiek namaz vai tuvu tam. tad kādas tirgus cenas? pēc ss spludinājumiem? tad jāuzliek par pienākumu valstij atpirkt par savu nosaukto cenu. man radiniekam pēkšņi paziņoja ka viņa būdele maksā 80 tukstošus un ka viņam atiecigi nodoklis ir tāds un tāds. viš par 80 ooo to būdu pārdotu momentā ja tas pircejs būtu, bet nev jau tā pircēja, ir no pirksta izzīsta ” tirgus cena” no kuras tālāk rēķina nodokļus. to atkal vajadzetu ST pārsudzet , ka ja grib tā rēķināt, tad lai uzliek valstij par pienākumu ari atpirkt no gribētājiem pārdot īpašumus par šo ” tirgus cenu”

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+