Latvijā
Novados

Liels zaudējums saimniekiem Vecumnieku novadā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Nedēļas nogalē no piedūmotām ēkām izglābti vairāki cilvēki, bet postošs ugunsgrēks noticis kādā Vecumnieku novada saimniecībā.

Naktī uz pirmdienu plkst. 1.59 VUGD saņēma izsaukumu uz Vecumnieku novada Bārbeles pagastu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, šķūņa ēka dega ar atklātu liesmu.

Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka un divi koka šķūņi ar malku, kas piebūvēti saimniecības ēkai no abām pusēm.

Plkst. 6.04 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts un tā degšanas platība bija 140 m2. Ugunsgrēka dzēšanā iesaistījās arī Bārbeles Pašvaldības ugunsdzēsības formējums.

Plkst. 8.59 glābēji steidzās uz Kuldīgas ielu Jūrmalā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem apskatei. Plkst. 9.30 ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 1 m2 platībā dega matracis.

Plkst. 19.45 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Rīgā, kur no daudzstāvu dzīvojamās mājas nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots NMPD mediķiem apskatei.

Plkst. 3.51 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Elijas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg neapsaimniekotas ēkas jumts un pastāv liesmu izplatības draudi uz blakus esošo ēku. Plkst. 5.03 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un tā degšanas platība ir 120m2. Šobrīd ugunsgrēka likvidācijas darbi turpinās.

Sestdien plkst. 7.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Saulkrastu novada Saulkrastu pagastu, kur no divstāvu ēkas bija redzamas liesmas. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka deg divstāvu ēka ar atklātu liesmu 130m2 platībā. Plkst. 11.15 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, izsmēķi, elektrības vadi, elektrības rozete, serveris, sadzīves mantas, mikroviļņu krāsns, sols, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sausā zāle, riepas, zaru kaudze, salmu rugāji, labības rugāji, labība, siena ruļļi, kūdra, meža zemsedze, vieglā automašīna, divas siena preses, šķūnis ar malku un riepām, pirts, dzīvojamā māja.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla divus noslīkušus cilvēkus – Valmierā no Gaujas un Nīcā no Bārtas upes, un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Sestdien Apes novada Gaujienas pagastā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam, kurš bija apmaldījies purvā. Sazinoties ar cilvēku pa mobilo tālruni un raidot transportlīdzekļa signālu, ugunsdzēsēji glābēji noteica cilvēka atrašanās vietu, devās purvā un izveda cilvēku no tā.

Saistītie raksti

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Ogrē no apmēram 10 metrus augsta koka nocēla kaķi, kurš saviem spēkiem netika lejā, bet svētdien Talsos no 2 metrus dziļas caurules izcēla tajā iekritušu ezi, Aizkrauklē no dzīvokļa balkona nocēla suni un Daugavpilī atbrīvoja ēkas sienas plaisā iesprūdušu kaķi.

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 114 izsaukumus – 45 uz ugunsgrēku dzēšanu, 45 uz glābšanas darbiem un 24 izsaukumi bija maldinoši.

LA.lv
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Esmu optimists, bet bez ilūzijām.” Saruna ar Egilu Levitu par Latvijas zaļumu un paša izvēlēm 2
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā atkritumus izvedīs pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis
18 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
52 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
3 stundas