×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Prasa izdot sodīšanai Saeimas deputātu (2)

Foto LETAFoto LETA

Edgars Putra

Valsts policija prasa Saeimas atļauju administratīvi sodīt Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Edgaru Putru (ZZS) par ceļu satiksmes negadījumu un atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Policija informēja Saeimu, ka pērn 17.decembrī Putra uz autoceļa Rīga-Liepāja vadīja automašīnu “Honda Accord” tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, proti, laikā, kad viņam nebija veikta nepieciešamā veselības pārbaude. Tāpat Putra izvēlējies ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem neatbilstošu ātrumu un, neievērojot drošu distanci, izraisīja sadursmi ar citu automašīnu. Šīs automašīnas vadītāja bremzējot samazināja ātrumu un apstājās, lai pagrieztos pa kreisi, un notika avārija.

Savukārt šogad 6.februārī Putra ar automašīnu “Audi Q5” pie atļautā ātruma 90 kilometri stundā braucis ar 116 kilometriem stundā. Ņemot vērā iespējamo mērīšanas iekārtas kļūdu, braukšanas ātrums pārsniegts par 22 kilometriem stundā, norāda policija.

Policija prasa Saeimu izdot Putru sodīšanai par šiem pārkāpumiem. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija par šo jautājumu lems nākamnedēļ, sacīja komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S). Viņš arī pauda cerību, ka šis varētu būt pēdējais deputāts, par kura izdošanu administratīvai sodīšanai jālemj komisijai, ņemot vērā plānotos Satversmes grozījumus par atteikšanos no parlamentāriešu administratīvās imunitātes. Šos Satversmes grozījumus Saeima drīzumā varētu sagatavot izskatīšanai galīgajā lasījumā.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro. Izņēmumi šajā situācijā ir gadījumi, kad izmantošanas aizliegums piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmā. Arī par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā paredzēts uzlikt naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro.

Tāpat Valsts policija lūdz atļauju deputātu sodīt pēc normas par citu Administratīvo pārkāpumu kodeksā neminētu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu – par to likums paredz izteikt brīdinājumu vai uzlikt transportlīdzekļa vadītājam septiņu eiro naudas sodu. Parlamentārieti plānots sodīt arī par drošas distances vai intervāla neievērošanu, par ko likums paredz izteikt brīdinājumu vai uzlikt transportlīdzekļa vadītājam naudas sodu – 15 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Valsts policija prasa Saeimas atļauju administratīvi sodīt Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Edgaru Putru (ZZS) par 2 x ceļu satiksmes negadījumu un atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu – 17.decembrī un 6. februārī.
    =========================
    Ir par STULBU, lai apjēgtu, ka Saeima nav bordelis, kur kuram katram .. patverties,
    bet gan augstākais Latvijas valsts orgāns?
    NECIENĪGS būt par deputātu ….

  2. Kautkā nesaprotami sodi.Kāds būtu man sods.mirstīgam?

Draugiem Facebook Twitter Google+