×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Premjere koķetē ar opozīciju

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvojoties budžeta izskatīšanai Saeimā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) cenšas uzlabot attiecības ar opozīciju.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) vakar savu darba dienu sāka ar Saeimas opozīcijas frakcijas Latvijas Reģionu apvienība (LRA) apmeklējumu. Viņa gan uzreiz noraidīja pieņēmumus, ka vizīte varētu būt saistāma ar jaunu sabiedroto meklēšanu vai pat jaunas koalīcijas tapšanu.

“Tagad, kad beigusies prezidentūra, parādījās daudz vairāk laika. Jātiekas ar opozīcijas partijām, lai saņemtu viņu priekšlikumus,” pēc tikšanās teica premjere.

Noprotams, ka galvenais sarunas temats bijis budžets, jo kopā ar premjeri uz tikšanos ar LRA bija ieradies finanšu ministrs Jānis Reirs un teju visi vadošie Finanšu ministrijas ierēdņi. Premjere atzina, ka esot pierakstījusi vairākus “konkrētus un konstruktīvus priekšlikumus”, ko varētu ņemt vērā budžeta veidošanā. Piemēram, par mikro­uzņēmumu nodokli. Tāpat valdības vadītāja esot puspajokam piedāvājusi, ka arī opozīcijas pārstāvji saņemtu tā sauktās deputātu kvotas budžeta grozījumiem, bet reģionāļi no tā esot principiāli atteikušies.

LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš teica, ka sarunas laikā partijas pārstāvji atgādinājuši premjerei, ka reģionos dzīve ir citāda nekā Rīgā, kā arī izteikuši virkni iebildumu pret topošo nākamā gada budžetu. LRA esot atšķirīgs viedoklis par budžeta ieņēmumu daļas palielināšanu, un partiju dara bažīgu valdības koncentrēšanās uz nodokļu palielināšanu. “Šī stunda bija psiholoģiski vērtīga abām pusēm. Nav būtiski, vai politiķis ir koalīcijā vai opozīcijā, sabiedrība no viņiem visiem gaida atbildīgus lēmumus, kas uzlabos cilvēku ikdienu,” teica Liepiņš. LRA varētu palīdzēt risināt atsevišķus jautājumus, tomēr Liepiņš uzsvēra, ka par darbu valdībā vai amatiem neesot runāts.

Tikšanās laikā pārrunāti arī ar bēgļu uzņemšanu saistītie jautājumi. Atgādināšu, ka pirms Saeimas Eiropas lietu komisijas atbildīgā lēmuma par papildu bēgļu uzņemšanu LRA tika uzaicināta piedalīties koalīcijas sēdē, un pēc tam partijas pārstāve komisijā Nellija Kleinberga balsoja tāpat kā “Vienotības” deputāti. Uz jautājumu, vai arī budžeta apstiprināšanai Saeimā būs nepieciešamas opozīcijas balsis, Straujuma atbildēja noraidoši: “Neredzu konceptuālas problēmas, kas liegtu koalīcijas atbalstu budžetam.”

Nākamnedēļ, 6. un 7. oktobrī, Straujumai plānotas tikšanās ar pārējām opozīcijas partijām – “No sirds Latvijai” un “Saskaņu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+