Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Premjere sola publiskot slepeno pētījumu
 par krievvalodīgo noskaņojumu (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Saskaņas centra” Saeimas deputāti pagājušonedēļ bija iecerējuši iztaujāt Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) par valdības pasūtīto slepeno pētījumu par krievvalodīgo noskaņojumu.

Premjere uz jautājumu un atbilžu sesiju neieradās, taču no viņas īsās un kodolīgās vēstules jautājuma autoriem noprotams, ka pētījuma rezultāti būšot pieejami sabiedrībai.

Premjere savā vēstulē arī informē deputātus, ka viena no viņas valdības prioritātēm esot stiprināt piederību Latvijai, sekmējot sabiedrības saliedētību un latviešu valodas lietošanu. Tādēļ arī ieplānots sabiedrības domas pētījums, lai noskaidrotu, cik saliedēta šobrīd ir Latvijas sabiedrība. “Detalizēta informācija par šo jautājumu nav izpaužama, jo lēmums ir pieņemts Ministru kabineta sēdes slēgtajā daļā un (..) tam ir piešķirts statuss “dienesta vajadzībām”,” paskaidro Straujuma.

Jau rakstīju, ka gan pozīcijas, gan opozīcijas Saeimas frakciju deputāti ir vienisprātis – šāda pētījuma rezultātiem jābūt publiski pieejamiem. “Noslēpumainības atmosfēra ap šā pētījuma rīkošanu diemžēl rada augsni politiskām spekulācijām un ažiotāžai,” bija satraukušies “SC” pārstāvji, kas izmantoja deputātu tiesības pieprasīt premjerei oficiālas atbildes uz jautājumiem: kāpēc pats pētījuma veikšanas fakts tiek turēts slepenībā, kas tieši veiks šo pētījumu un cik tas valstij izmaksās?

“Diemžēl premjere neieradās uz jautājumu sesiju. Tā vispār ir tāda “Vienotības” ministru taktika – neierasties uz jautājumu sesijām, aizbildinoties ar izbraukumiem vai iepriekšplānotiem pasākumiem. Taču vismaz pašu galveno Ministru prezidente ir paziņojusi – pētījums būs publisks. Droši vien saprata, ka, pastāvot tādai mediju un opozīcijas politiķu uzmanībai slepenību tāpat neizdosies saglabāt,” sprieda jautājumu iniciators Valērijs Agešins (“SC”).

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. tas, ka ļoti liels latviešu noskaņojums nav labvēlīgs (maigi sakot), varas partiju “politiķiem”, ir redzams bez slepenas pētīšanas.

  2. Ar nepacietību gaidu slepeno pētījumu par latviešu noskaņojumu un stāvokli Latvijā. Par citām nacionālajām minoritātēm – šķiet, dažu minoritāšu noskaņojums nav nekāds noslēpums.

  3. Noteikti ir jāpublisko. Mums latviešiem ir svarīgi zināt, ko mēs varam sagaidīt no iepludinātajiem sovjietu okupantiem Latvijā.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+