×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Premjers: ir skaidrs, ka jāparedz papildu nauda nākamajiem dziesmu svētkiem

foto - Letafoto - Leta

Nākamo dziesmu un deju svētku organizācijai, tostarp Mežaparka estrādes un “Daugavas stadiona” sakārtošanai, kā arī māksliniecisko kolektīvu atbalstam, jāparedz papildu nauda, tomēr par konkrētām summām plānots lemt vēlāk, preses konferencē žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis.

“Ir skaidrs, ka būs jāparedz papildu līdzekļi gan dziesmu svētki procesa nodrošināšanai, gan kolektīvu atbalstam, gan arī infrastruktūras sakārtošanai. Bet par konkrētiem lēmumiem, kā arī naudas summu, kas tiks piešķirta, lemsim vēlāk,” norādīja Dombrovskis.

Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāja Dagnija Baltiņa iepriekš teica, ka vienīgais veids, kā izskaust spekulantu darbošanos ar dziesmu un deju svētku biļetēm, ir nodrošināt visus gribētājus ar iespēju apmeklēt koncertus, paplašinot Mežaparka estrādi un pārbūvējot “Daugavas stadionu”.

Premjers uzsvēra, ka jautājums par estrādes pārbūvēšanu dziesmu svētku vajadzībām ir iekļauts darba kārtībā. Tomēr vispirms jārezumē tikko aizvadītie svētki un jāanalizē rezultāti.

Tikko izskanējušo dziesmu un deju svētku mākslinieciskos un organizatoriskos rezultātus plānots izvērtēt konferencē, kas gaidāma rudenī.

Pēc dziesmu svētku noslēguma publiskajā vidē izskanējuši kultūras nozares ekspertu viedokļi, ka noslēguma koncerts ir bijis par garu – tas ilga vairāk nekā sešas stundas. Vairāki eksperti arī uzsvēruši, ka nav bijusi pietiekami pārdomāta noslēguma koncerta repertuāra izvēle – bijušas gan vairākas vienveidīgas dziesmas, gan daži apšaubāmas kvalitātes darbi.

Dziesmu svētku noslēguma koncerta mākslinieciskie vadītāji bija diriģenti Ivars Cinkuss un Aira Biriņa, režisors – Pēteris Krilovs.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notika no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkos piedalījās 40 tūkstoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+